katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 38. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 20. září v 18.00 mši svatou za přátele posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 22. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 25. září v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

V týdnu od 19. září se můžete těšit hned na tři živé koncerty z Koncertního studia. V pondělí vystoupí Steve „Big Man“ Clayton Duo, ve středu skupina VeHiBa – vítěz Porty 2022 a ve čtvrtek skupina Jiný metro. Pořad Jak se vám líbí dále nabídne podzimní program brněnského klubu Stará Pekárna a rozhovor s řeckým hudebníkem Steliosem Petrakisem. Pořady začínají od 19.15. Koncerty je možné sledovat i na Youtube kanálu Radio Proglas, kde najdete i záznamy starších. Podrobnosti na hudba.proglas.cz.

S odborníkem na slovo vzatým, publicistou, nadšeným propagátorem kosmonautiky a kurátorem letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně Tomášem Přibylem bude o poznávání našeho velkého souseda – planety Mars – hovořit v pořadu Dopoledne s Proglasem Martin Holík v úterý 20. září od 9.00.

Co je to cyklo-dílna a co všechno se tam děje? Jak si udělat základní údržbu kola? Existují zimní pneumatiky na kolo? A co dělá v dílně knihovna? To všechno a mnohem víc se dozvíte v brněnské cyklo-dílně Werkstattu. Nachystejte si kola a nasaďte si helmy, vyrážíme! Na slyšenou se těší na vás Kateřina Michal a Kristina Kubačková v Barvínku v úterý 20. září od 16.00.

Houslista Váša Příhoda patřil k neslavnějším českým interpretačním umělcům 1. poloviny 20. století. O jeho pohnutém životě a umělecké dráze bude hovořit v pořadu Oktáva Pavla Žílová, předsedkyně Institutu Váši Příhody, který pečuje o jeho odkaz. V pátek 23. září od 16.55 se na vás těší také redaktor Štěpán Graffe.

Bítešský hudební půlkruh je koncertní cyklus, který ve Velké Bíteši funguje 26 let. S jeho ředitelem Otto Hasoněm a dramaturgyní Marikou Vackovou si budeme povídat, jakou základnu přináší pětitisícové město pro koncerty klasické hudby, proč vůbec v tak malém městě pořádat akce podobného typu a co se za tu dobu povedlo a nepovedlo. Poslouchejte ve čtvrtek 22. září od 20.15.

V dalším pokračování volného cyklu Muzika v krvi nám cimbalistka Horácké muziky ze Žďáru nad Sázavou Eva Hrnčířová představí svého otce, primáše a zpěváka Starobřeclavské cimbálové muziky Karla Rebendu a jeho pokračovatele – svého bratra, kontrabasistu Karla Rebendu mladšího, dalšího ze synů, houslistu-primáše a zpěváka Cimbálové muziky Rebend Jiřího Rebendu. Sama paní Eva Hrnčířová hrála ještě v Břeclavánku na cimbál, pak se provdala na Vysočinu a znovu hrát začala, až jí přátelé z Horácké muziky pořídili cimbál. Třetí generaci rodu Rebendů již zastupuje její syn Jan Hrnčíř. To a mnoho dalšího vám prozradí středeční Folklorní okénko 21. září od 16.55.

V týdeníku Slyšte, lidé! vás tentokrát Milan Tesař pozve na hudební výlet na Slovensko. Budeme se věnovat různým žánrům – hudbě elektronické, vokální, jazzu, rocku, folku, folkloru, blues i alternativnímu popu. Představíme si například zpěvačku Macu a její Kapelu roka, skladatele a hudebníka Ivo Šillera nebo saxofonistu a skladatele Erika Rothensteina. Těšit se můžete také na Sisu Michalidesovou, Júlia Fujaka, Nanyho Hudáka nebo na Spevácky kolektív Lucie Turiničovej. Nenechte si ujít v sobotu 24. září od 19.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest