katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 39. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v úterý 27. září v 18.00 mši svatou za přátele posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve středu 28. září o slavnosti sv. Václav mimořádně v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou, ve čtvrtek 29. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 2. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí a ve středu v 18.00, v úterý, čtvrtek a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Hostem pořadu z královéhradeckého studia bude Karel Novotný, ředitel a provozovatel Nového Adalbertina, v jehož historické budově sídlí nejen hotel, kongresové centrum, restaurace, některé instituce biskupství a další, ale právě i naše studio Radia Proglas. Nová etapa života této budovy začala však letos, kdy v lednu roku 2022 převzala správu této církevní budovy nově založená společnost biskupství, jejímž ředitelem je právě pan Karel Novotný. A právě o tom, ale zdaleka ne jen o tom, si budeme s panem Novotným povídat. Pan Novotný je totiž zajímavý člověk nejen například svou cestou k hoteliérství a cestovnímu ruchu, ale třeba i ve svém působení hudebníka. Nenechte si ujít v pondělí 26. září od 9.00.

V bezprostřední blízkosti Nemocnice milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, se nachází zahrada, kterou se sestry rozhodly zrevitalizovat, aby mohla sloužit imobilním pacientům a jejich blízkým. V těchto dnes se práce dokončují a my se s touto zahradou seznámíme. Průvodkyní nám bude sestra Amidea Rybecká, a to v úterý 27. září od 20.15.

28. září budeme od 9.00 přenášet mši svatou, dále vám nabídneme tematický pořad ostravského studia. O zbudování kostela sv. Václava ve Starém Jičíně písemné doklady nejsou. Pravděpodobně byl vystavěn ve 12. století, spolu s hradem a městečkem, které bývalo sídlem pánů Kravařů a Žerotínů. Hosty budou místní duchovní správce P. Marcel Krajzl a vedoucí muzea Rudolf Polzer. Poslouchejte od 20.15.

Ve Folklorním okénku vám ve středu 28. září od 16.55 nabídneme záznam pořadu Anny Hrčkové Andělové – Boží to poslové. Otevírá jej dialog mezi archanděly ze hry Noc pátá současného autora Jana Zindulky. Odhaluje jejich údiv, starosti a obavy způsobené Hospodinovou vůlí stvořit člověka a dát mu svobodu. Účinkují Cimbálová muzika Pramínky z Kopřivnice, Divadlo Pod věží ze Štramberku a Chrámový sbor ze Štramberka.

Česká bankovní asociace je dobrovolným sdružením bank a stavebních spořitelen působících na českém trhu. Před krátkou dobou spustila celonárodní vzdělávací kampaň #nePINdej!, která si klade za cíl, seznámit veřejnost s nejčastějšími kybernetickými podvody a naučit ji, jak je rozpoznat a jak jim nenaletět. A protože účet u nějaké banky už má dnes skoro každý, budeme na toto téma hovořit s Petrem Barákem bezpečnostní expertem ČBA. Více se dozvíte ve čtvrtek 29. září od 9.00.

Duchovní skladby Šimona Brixiho obsahuje CD: Brixi Magnificat Hudba Prahy 18. století. V roce 2021 ho natočil Jan Hádek se svým souborem Hipocondria Ensemble a sólisty Hanou Blažíkovou a Jaromírem Noskem. A vy se v našem rozhovoru dozvíte všechny podstatné okolnosti vzniku této nahrávky a budete si moci vyslechnout ukázky skladatelského umění Šimona Brixiho. Poslouchejte Oktávu od 16.55.

Pavel Eder je kazatelem v církvi Adventistů sedmého dne. K víře se dostal na střední škole a následně se rozhodl pro studium na Evangelické teologické fakultě. Už během studií přemýšlel, jak propojit sociální sítě a evangelizaci. Dnes je Pastor Pavel jedním z nejvýraznějších církevních představitelů na českém internetu. Více prozradí pořad redaktora Mikuláše Vochozky ve čtvrtek 29. září od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář