katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 33. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 3. října bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 4. října v 18.00 mši svatou za zemřelé přátele posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 6. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. října v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 9. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte nově každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Loretánských litanií.

Od října čekají Proglas změny v programu. Inovovali jsme dvě již existující dramaturgické řady, a to nejen názvem, ale zejména zpřesněním dramaturgické koncepce. Na stole je téma... společenské, kulturní, náboženské… a třeba i politické. Každopádně aktuální. Hodinové rozhovory každé všední dopoledne v 9.00 a po půlnoci.Radioreport. Cyklus reportáží a rozhovorů různých autorů a z různých koutů naší země, ba snad i světa. Co se děje a proč? Jaký to má význam? Co si s tím počít? O tom se dozvíte více a snad i hlouběji o všednodenních večerech od pondělí do čtvrtka ve 20.15 a od úterka do pátku ve 22.00.

Modré pondělky znamenaly kdysi kadeřnické volno. A jste-li nejen kadeřník, ale taky jáhen a dokonce snad jediný kadeřník-jáhen na světě, pak je takový modrý pondělek den dost vhodný pro bohoslužbu. K Modlitbě z oficíny s Janem Špilarem zveme od října každé pondělí v 18.00.

Ve spolupráci s přední česko-dánskou dokumentaristkou a dramaturgyní Brit Jensen a studenty rozhlasové tvorby Masarykovy univerzity a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, Univerzity Palackého v Olomouci a Univerzity Komenského v Bratislavě rozjíždíme nový týdeník GenZ. Je to marketingový tah? Je. Generace Zet. Ale přesto. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Týdeník GenZ přinese jejich pohled, s jejich vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Studentský dokument či reportáž a debata s tvůrci, to je GenZ. V pondělí ve 22.00, ve čtvrtek v 17.10 a samozřejmě na webu a v podcastových aplikacích. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte. V pondělí 3. října od 22.00 se můžete těšit na studentský dokument Ozvěny (nikdy nedostavěné říčanské věznice) a debatu s autorkou Magdalenou Jedličkovou a dramaturgyní Brit Jensen.

Další novinkou je pořad Za kostelem. Ite, missa est. Jděte... s Pánem Bohem. No dobře. A co dál? Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Ale jak na to? V rozhovorech s inspirativními lidmi z různých koutů povětšinou křesťanského spektra se o to pokusí týdeník Za kostelem. V pátek v 17.10 a v neděli ve 20.15. A následně na webu a v podcastových aplikacích. „Budu mnohem raději za církev zraněnou než zatuchlou,“ psal papež František už na začátku svého pontifikátu. V neděli 9. října od 20.15 nás čeká rozhovor s mladými katolíky Terezou Hotovou a Dominikem Brázdilem jen pár dní před jejich svatbou. Žádné téma není tabu. Pořad připravuje šéfredaktor Proglasu Jan Hanák.

Oblíbený soutěžní pořad pro náctileté a starší se vrací na vlny Proglasu. Jak funguje, jak taková návštěva Rozhlasového městečka probíhá, jaká zákoutí zde můžete navštívit, nebudeme z praktických důvodů raději vypisovat. Vřele doporučujeme sednout na kolo či do vlaku a nechat se unášet vstříc dobrodružství – a to každou středu v novém čase od 17.10.

Podrobnosti o změnách i vysílací schéma ke stažení najdete na www.proglas.cz/program  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář