katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 41. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 10. října bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 11. října v 18.00 mši svatou v 18.00 za nemocné přátele posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 13. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice, v neděli 16. října v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte nově každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Dokument JAMU o helvétské víře a debata s autorem Bohdanem Chrastilem a jeho pedagožkou a dokumentaristkou Terezou Rekovou nás čeká v další vydání týdeníku GenZ v pondělí 10. října od 22 hodin. Řeč přijde i na christianizaci Polednice. Připravil Jan Hanák. Generace nejmladších dospělých začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte.

V německém Karlsruhe se na začátku září konalo 11. valné shromáždění Světové rady církví. Tvořili jej především delegáti tři sta padesáti dvou církví z celého světa, kteří přijeli ze sto dvaceti zemí. Světová rada církví, anglicky World Council of Churches, je mezinárodní organizace, jejímiž členy je většina hlavních křesťanských církví, nikoliv ovšem římskokatolická církev, která vysílá na její jednání svého pozorovatele. Nejvyšším orgánem Světové rady církví je valné shromáždění, které je složeno z delegátů všech církví a schází se jednou za sedm let. Více se dozvíte v úterý 11. října od 9.00 v pořadu Na stole je téma.

Novinky nás čekají i v Barvínku. Každé druhé úterý v měsíci se můžete těšit na speciální vydání, které připravují děti z olomouckého rozhlasového kroužku Sluchátko pod vedením Andrey Hanáčkové. 11. října se od 17.10 dozvíme, jaké to je, když jsme v nějakém prostředí poprvé. Otevřeme vědecké okénko, prolistujeme zajímavou knížku a uslyšíme rozhovor s panem Josefem Lakomým.

Hnutí Brontosaurus Jeseník vydalo publikaci o poutních místech Jesenicka zaniklých i obnovených. S autorkou knihy Michaelou Neubauerovou bude hovořit Antonín Žolnerčík v dalším vydání pořadu Radioreport ve středu 12. října od 20.15.

Tomáš Hanus patří k předním českým dirigentům současné doby, přesto nyní vystupuje převážně v zahraničí. Od roku 2017 působí jako umělecký ředitel Velšské národní opery, se kterou letos vystoupí na festivalu Janáček Brno 2022. Jaká byla dosavadní umělecká pouť Tomáše Hanuse, co nyní připravuje a co ho čeká v jeho bohatém koncertním kalendáři? To vše prozradí osobně v Oktávě, v rozhovoru moderovaném Štěpánem Graffem v pátek 14. října od 16.00.

Do konce listopadu je možné využít takzvané Milostivé léto 2 a vypořádat se s dluhy vůči veřejným institucím, například za jízdu na černo, za nájem v obecním bytě, na zdravotním pojištění nebo za koncesionářské poplatky… Jak se dluhů zbavit, nebo se jim vyhnout? Prozrazuje týdeník Za 5 pět, který si můžete poslechnout v našem audioarchivu a obvyklých podcastových aplikacích.

Rozhovor s inspirativním knězem středního věku, který se navzdory mnohému a mnohým stal opět studentem, a to jen před pár týdny. Tentokrát ovšem nejde o teologii, ale žurnalistiku. Jaké to je studovat s čerstvými maturanty? A proč vlastně? Se studentem Janem Krbcem hovoří jeho pedagog Jan Hanák. Krom jiného o novém podcastu Na okraji. Týdeník Za kostelem poslouchejte v neděli 16. října od 20.15. Žádné téma není tabu.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář