katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 42. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 17. října bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 18. října v 18.00 mši svatou za nemocné přátele posluchače Proglasu z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 20. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice, v neděli 23. října v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte nově každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství.

Další novinkou v programu Proglasu je pondělní týdeník Rudl. Ten zapojuje do hry vás, posluchače, protože je to vzhledem k charakteru naší stanice věc naprosto zásadní. Jde o to, že Proglas je společné dílo tvůrců, posluchačů, přispěvatelů. Jeden bez druhého a třetího se neobejde. Inu, bavme se o něm. Bez obav, bez obalu, na rovinu. Rudl. Pořad otázek a odpovědí, nápadů a konstruktivní kritiky. Název Rudl je tak trochu tajemný a výkladů lze objevit hned několik. Tedy i jiných než těch, že jsme se už úplně pomátli. Raději ale mluvme o hravosti a troše nadhledu, k níž zveme i vás. Jeden z výkladů názvu může být třeba tento: Rozvaha, upřímnost, dialog. Rudl.
Konkrétně se můžete těšit na informace z Klubu přátel Proglasu, novinky z programu i zákulisí Proglasu. Odpovídat budeme také na vaše dotazy, které můžete posílat přímo na rudl@proglas.cz.
Každé pondělí v 17.10 se na vás těší šéfredaktor Proglasu Jan Hanák a náš produkční tým.

Studentský dokument Masarykovy univerzity z vychýlené covidové doby o vegetariánství a vegetariánech a debata s autory Barborou Sčensnou a Ondřejem Krejčím. Ani hranice je nezastavily. Připravil jejich učitel Jan Hanák. Další vydání pořadu GenZ uslyšíte v pondělí 17. října od 22.00. Poslouchat můžete i v obvyklých podcastových aplikacích.

Knihovničku pro vás nově připravuje redaktorka Veronika Berecková. Poslouchat jej můžete každou sobotu od 13.30, v neděli v 5.30 nebo v obvyklých podcastových aplikacích. Na sobotu 22. října pro vás vybrala knihu od francouzského dominikána Adriena Candiarda s názvem Filemonovi. Úvahy o křesťanské svobodě.

Americká zpěvačka Laura Pergolizzi původně psala písně pro jiné interpretky. Sama se proslavila v roce 2016 obrovským hitem Lost on You. U nás se představila jak na samostatných koncertech, tak opakovaně na Colours of Ostrava. Se zpěvačkou, která vystupuje pod přezdívkou LP, budeme hovořit o jejím nejnovějším albu Churches ve středu 19. října od 19.15.

Rozhovor s téměř dokumentárním nádechem s Janou a Lukášem Mikulovými a jejich pěti dětmi. Aneb když je studio plné lidí, ruchů, života. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné...a stačí. Jenomže nestačí. Připravil Jan Hanák. Žádné téma není tabu. Další vydání týdeníku Za kostelem zachytíte v neděli 23. října od 20.15.

Zatímco v Německu patří Günther k nejoblíbenějším jménům, v Česku je Vintířů jen poskrovnu. Právě na české straně hranice přitom leží jediný farní kostel svatého Gunthera (neboli Vintíře) na světě. O obnovu poutního místa se po pádu komunismu zasloužili Češi i Němci společně. A jeden z nich, předseda Podpůrného spolku Domu sv. Vintíře Günter Iberl nám poví, jak se ruiny za 3 desetiletí opět proměnily v živé místo setkávání a oblíbený cíl šumavských výletníků. Další vydání týdeníku Za 5 pět poslouchejte v obvyklých podcastových aplikacích.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář