katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 46. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 14. listopadu bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 15. listopadu v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za přátelé posluchače Proglasu, ve čtvrtek 17. listopadu mši svatou v 10.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze na poděkování Bohu a sv. Anežce České za 33 let svobody, celebruje Mons. Jan Graubner, v 18.00 mši svatou z kaple bývalé vězeňské káznice Brno-Cejl, v pátek 18. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 20. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte nově každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00, v 18.25 se můžete potom připojit k Modlitbě za rodiny.

Na státní svátek 17. listopadu se můžete těšit na Proglasu na speciální program. Během celého svátečního dne vám nabídneme vzpomínky osobností, které zažili listopad 1989.
Nabídneme vám také mimořádně dva přenosy mší svatých – od 10.00 můžete díky laskavému svolení TV Noe zavítat v našem vysílání do kostela Panny Marie Sněžné v Praze. Bohoslužbu na poděkování Bohu a sv. Anežce České za 33 let svobody zde bude sloužit pražský arcibiskup Jan Graubner. Od 18.00 potom budeme přenášet mši svatou z kaple bývalé vězeňské káznice Brno-Cejl. Toto místo má velmi pohnutou historii – zejména během komunistického a nacistického období.Symbolicky právě na Den boje za svobodu a demokracii bude sloužit mši svatou náš šéfredaktor Jan Hanák.
Od 17.10 si v rámci pořadu GenZ můžete poslechnout studentský dokument MUNI o covidových uzávěrách a distanční výuce a debatu s autorkou Karolínou Segéňovou. Covidový lockdown na vysokých školách trval půldruhého roku a mnohé ze studentského i učitelského života převrátil vzhůru nohama. S časovým odstupem se stále více ukazuje, jak destruktivní zásah do nejmladší dospělé generace znamenal.

V dalším dílu nepravidelného občasníku Křižovatky-Crossroads se redaktorka Helena Bretfeldová se svým hostem Vilémem Spilkou, jazzovým kytaristou, vedoucím katedry Jazzové interpretace JAMU a uměleckým ředitelem a dramaturgem JazzFestuBrno ohlédnou za uplynulým ročníkem festivalu a představí hlavní hvězdy nadcházejícího ročníku. Premiérové vydání pořadu Čaj do páté uslyšíte ve čtvrtek 17. listopadu od 16.00.

Marie Svatošová je dnes v české hospicové péči pojmem. Zasvětila jí téměř celý svůj život a i ve svých osmdesáti letech je stále velmi aktivní. V roce 1993 založila občanské sdružení Ecce homo – Sdružení pro podporu domácí péče a hospiců. Roku 1995 stála u zprovoznění prvního českého hospice v Červeném Kostelci, působila také jako prezidentka Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče. Za svůj život získala i řadu ocenění. V rozhovoru zavzpomíná na svá studia, začátky v medicíně, na podněty, které ji vedly k zájmu o hospicovou péči, ale to vše u ní prolíná mimořádná víra. Probereme, mimo jiné, i aktuální problematiku postojů k eutanázii, problematiku paliativní medicíny i problémy dnešní hospicové péče. Nenechte si ujít v pátek 18. listopadu od 9.00 v pořadu Na stole je téma.

Rozhovor s Klárou Maliňákovou, řeholní Sestrou Dítěte Ježíše, terapeutkou, která se věnuje duchovnímu doprovázení, nabídne v neděli 20. listopadu od 20.15 týdeník Za kostelem. Jak silné jsou pro ni jezuitské inspirace pro duchovní život? A co to duchovní život je? Jakou souvislost má s životem "neduchovním"? A lze to takto vůbec dělit? Je duchovní život cosi skrytého? Může být modlitba misií? Neřešíme v církvi příliš jen svou vlastní hříšnost a tím v důsledku jen sebe sama? Zpytování svědomí nebo zpytování vědomí? A též… jaká je role ženy v církvi? A jaká role matky? „Kdybych byla muž, tak jsem knězem. Co já jako žena v církvi můžu? Když jsem se vrátila ze zahraničí, z třicetidenních exercicií, nabitá poznatky, zkušenostmi, tak mi řekli, že můžu na duchovní obnově vařit,“ říká v rozhovoru Klára a dodává, že dveře se ale otevírají.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář