katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 47. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 21. listopadu bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 22. listopadu v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 24. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. listopadu v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 27. listopadu v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00, v 18.25 se můžete potom připojit k Modlitbě za rodiny.

Humanitární sbírku Krabice od bot představí v úterý 22. listopadu od 20.15 manažerka sbírky Zdeňka Sobotová a mluvčí Diakonie Českobratrské církve evangelické Dalibor Hála. Sbírka pomáhá dětem z chudých rodin a často je právě tato krabice s dárky to jediné, co děti a mladí lidé na vánoce dostanou.

Červená středa je dnem soustředění na ty, kdo jsou vystaveni křivdě a nespravedlnosti, jsou ponižováni, šikanováni a pronásledováni pro svou víru. Koná se vždy poslední středu před adventem. A právě této události se bude věnovat pořad Na stole je téma ve středu 23. listopadu od 9.00.

Vítězslav neboli Slávek Volavý – primáš, muzikant, zpěvák a etnolog, po dlouhá léta působil jako ředitel Národního ústavu lidové kultury ve Strážnici a v roce 1946 stál u zrodu Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice. Studovaný etnolog a muzikolog se stal primášem Cimbálové muziky Slávka Volavého; už na prvních strážnických slavnostech v roce 1946 byl výkon jeho muziky hodnocen nejvýše, což se pravidelně opakovalo. V rodinné tradici pokračují jeho vnuci Vítězslav a Lukáš Pálenští jako primáš a klarinetista Cimbálové muziky Strážničan. Více ve Folklorním okénku ve středu 23. listopadu od 16.00.

P. Rudolf Nejezchleba se narodil 20. dubna 1873 v Bohuslavicích u Zlína. Na kněze byl vysvěcen 5. července 1897 olomouckým arcibiskupem Theodorem Kohnem. Po získání doktorátu vyučoval od roku 1902 náboženství na Matičním gymnáziu v Ostravě. Vedle učitelské činnosti se věnoval i péči o opuštěné děti a mládež. O jeho charitativní činnosti na Ostravsku hovoří u příležitosti 100 let novodobé Charity historik Mons. Jan Larisch ve středu 23. listopadu od 20.15.

Všem, komu není lhostejné vzdělávání našich dětí a mládeže, je určena kniha Chytrozemě britské autorky Lucy Crehan. Podrobně si ji představíme s odbornou korektorkou knihy Lucií Slejškovou. Na co se můžete těšit? Srovnání způsobu vzdělávání v pěti zemích, které vycházejí z mezinárodního šetření PISA, na předních příčkách. Poslouchejte pořad Na stole je téma v pátek 25. listopadu od 9.00.

V rozhovoru s flétnistkou Janou Jarkovskou si představíme její zatím poslední CD Snow and stars, které obsahuje kompletní nahrávky skladeb Sylvie Bodórově pro flétnu a klavír. A protože Oktáva je hudební pořad uslyšíte samozřejmě i nahrávky, na kterých se podílel i klavírista Bohumír Stehlík. Nenechte si ujít v pátek 24. listopadu od 16.00.

Třiadevadesátiletá Lydie Tischlerová, psychoanalytička a přeživší holocaustu, ve svém londýnském domově ubytovala matku s dcerou na útěku z Ukrajiny před ruským zabíjením. Jak vidí žena, která prošla Osvětimí, situaci dnešních uprchlíků z Ukrajiny? Dozvíte se z pořadu Za 5 pět, poslouchejte v audioarchivu a obvyklých podcastových aplikacích.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář