katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 47. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 28. listopadu bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 29. listopadu v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 1. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v sobotu 3. prosince od 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, na druhou neděli adventní 4. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Adventních litanií. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00, v 18.25 se můžete potom připojit k Modlitbě za rodiny.

Novinkou v letošním programu je „Stmívání“ – duchovní adventní a vánoční kalendář se zamyšleními P. Angela Scarana a adventními a vánočními písněmi různých žánrů, kultur, jazyků… Nenechte si ujít od 27. listopadu do 8. ledna každý den vždy v 15.50. Poté v audioarchivu Proglasu.

Večerní zíváček nabídne příběhy z časopisu Duha, které letos nesou titul „Zavři oči, ať vidíš“. Připraveny jsou biblické texty o Ježíšově narození převyprávěnými tak, aby se dobře poslouchaly se zavřenýma očima a abyste si všechno to, co se stalo, uměli dobře představit. „Jsou tam citoslovce a třeba popis krajiny je barvitější. Věřím, že z teologického hlediska dětem prospěje, aby si možná trochu přičichly k tomu, o co se později jako dospělí snažíme, když se denně zabýváme biblickými texty v rozjímání. Z pedagogického hlediska by takový způsob četby a poslouchání měl přispět k většímu zklidnění dětí,“ uvedl pro Proglas šéfredaktor časopisu Duha P. Tomáš Cyril Havel. Nenechte si ujít Večerní zíváčky od 1. do 25. prosince vždy v 19.00. Zájemci o doprovodnou vystřihovánku ji mohou získat v křesťanských knihkupectvích nebo na webu mojeduha.cz.

Magické, temné, mysteriózní a přitahující. Takové je brněnské podzemí. Všudypřítomný genius loci připomíná lidskou tvořivost a mistrovskou práci našich předků. Fenomén, jehož historie sahá do středověku, se nám postupně odkrývá v podobě Labyrintu pod Zelným trhem, Mincminstrovského sklepu, Kostnice u sv. Jakuba či nejnověji vodojemů na Žlutém kopci. Zapomenuté a donedávna skryté podzemní stavby a objekty patří dnes k tomu nejatraktivnějšímu, co může Brno nabídnout. Na jejich objevení a záchraně se podílel největší znalec brněnského podzemí, autor řady knih o něm, Aleš Svoboda. Co všechno už o tom, co se hluboko v podzemí ukrývá, víme? A naopak, co ještě na své odtajnění teprve čeká? A jak moc pro nás může být brněnské podzemí v souvislosti s dávnými tragickými událostmi ještě stále nebezpečné? Dozvíte se v pořadu Na stole je téma ve středu 30. listopadu od 9.00.

Nový oltář mají v kostele svatého Leopolda při Konventu milosrdných bratří v Brně na Vídeňské ulici. Autory oltáře z bronzu a skla, který znázorňuje hořící keř, jsou umělci Pavel Hřebíček a Miroslav Vochta. Do oltáře byly během bohoslužby vloženy ostatky svatého Leopolda, který je patronem tohoto barokního kostela, a také svatého Jana z Boha, zakladatele řádu milosrdných bratří. Mši svaté v pondělí 14. listopadu 2022 předsedal a oltář posvětil emeritní brněnský biskup Vojtěch Cikrle. Nahrávky pro Radioreport vznikly přímo při mši svaté a následně po svěcení. Proto obsahují ruchy z místa. Pořadem provází a duchovní zážitek z poslechu přeje Anežka Hlávková. Nenechte si ujít ve čtvrtek 1. prosince od 20.15.

Rozhovor s Janem Kotíkem, knězem a stavebním inženýrem, zejména o projektu pomoci tanzanské farnosti Mpanga uslyšíte v pořadu Za kostelem v neděli 4. prosince od 20.15. K čemu jsou potřeba africké farnosti traktory? Proč staví školu? Co je projekt Ifakara? Potřebuje církev kostely? Čím může pomoci česká církev tanzánské? A čím naopak inspiruje tanzánská tu českou? „Ze stavárny na teologii jsem přešel proto, protože každý dům jednou spadne, ale jde o lidi.“ I tudy se vinou slova Jana Kotíka v rozhovoru s Janem Hanákem.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář