katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 49. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 5. prosince bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 6. prosince v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 8. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 10. prosince od 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, na druhou neděli adventní 11. prosince v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00, v 18.25 se můžete potom připojit k Modlitbě za rodiny.

Novinkou v letošním programu je „Stmívání“ – duchovní adventní a vánoční kalendář se zamyšleními P. Angela Scarana a adventními a vánočními písněmi různých žánrů, kultur, jazyků… Nenechte si ujít od do 8. ledna každý den vždy v 15.50, nebo v audioarchivu Proglasu.

Psycholožka Vendula Vojáková působí na Dětské klinice Fakultní nemocnice Olomouc. U příležitosti svátku sv. Mikuláše otevřeme téma dětského strachu a úzkostí, "strašení čertem" v tuzemských i zahraničních tradicích, zmíníme psychosomatické problémy, které strach u dětí vyvolává, a třeba i poradíme, jak si oslavu mikulášského svátku bezpečně a beze strachu společně v rodině užít. Nenechte si ujít v pondělí 5. prosince od 9.00.

Pošesté pořádá Středisko humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Diecézní charity ostravsko-opavské Mikulášskou nadílku pro nejpotřebnější děti na Ukrajině, které kvůli válce ztratily nejen bezstarostné dětství. Cílem je přinést jim kousek radosti do nuzných podmínek, ve kterých vyrůstají. Letos je do nadílky zařazeno 51 dětí. Ve Středisku humanitární pomoci a rozvojové spolupráce při Diecézní charitě ostravsko-opavské natáčel redaktor Antonín Žolnerčík. Pořad Radioreport uslyšíte v pondělí 5. prosince od 20.15.

S odborníkem na slovo vzatým, publicistou, nadšeným propagátorem kosmonautiky a kurátorem letectví a kosmonautiky Technického muzea v Brně Tomášem Přibylem o poznávání věrného průvodce Země – Měsíce. Od posledního otisku boty člověka na povrchu Měsíce uplynulo právě 50 let. Řeč bude i o družicích a o kosmických lodích mířících k Měsíci. Pořad Na stole je téma vysíláme ve čtvrtek 7. prosince od 9.00.

PaCoRa: moldavská a slovenská lidovka oblečená do swingového kabátu - a naopak: swingové standardy zahrané s názvukem world music. Výborný jazzový feeling. A nadto - když se jim chce, vystřihnou moderní vážnou hudbu a hned nato bluegrassovou vypalovačku. To všechno je slovensko-moldavská partička Stano Palúch, Marcel Commendant a Robert Ragan. Více se dozvíte ve čtvrtek 8. prosince od 16.00.

Ve čtvrtek 8. prosince oslaví Radio Proglasu 27. výročí zahájení vysílání. Tomuto tématu se bude věnovat náš šéfredaktor Jan Hanák se svými hosty v pořadu Na stole je téma od 9.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář