katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 50. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 12. prosince bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 13. prosince v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 15. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v sobotu 17. prosince od 6.30 rorátní mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, na druhou neděli adventní 18. prosince v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. Zpravodajský růženec naladíte každou sobotu v 18.10. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00, v 18.25 se můžete připojit k Modlitbě za rodiny.

Studentský dokument MUNI o tuzemských multiplexech a jejich vyhlídkách v době covidových lockdownů i sílících streamovacích platforem a debata s autorem Filipem Bednářem. Dokument v pořadu GenZ jako návrat do vychýlené covidové doby, která ale možná byla jen urychlením změn tak jako tak nastávajících. Uvádí do historického vývoje českých multiplexů od roku 1996, kdy bylo otevřeno první české multikino Galaxie v Praze. Zaměřuje se na principy fungování multikin na území České republiky. Reflektuje v době natáčení snímku probíhající pandemii covid-19, kdy byly multiplexy uzavřeny. Zabývá se potenciálem tuzemských multiplexů v době sílícího vlivu streamovacích platforem na filmový průmysl. Dokument je postaven na rozhovorech s osobnostmi českého kinobyznysu. S autorem Filipem Bednářem v následné debatě hovoří Jan Hanák. Podcast GenZ uslyšíte v pondělí 12. prosince od 22.00.

Prosincový pořad pro děti Sluchátko v Barvínku přinese zamyšlení nad tím, jak děti vnímají dar – jaké dárky preferují, jak sami o darování a darech přemýšlejí a jak se staví k tomu, když jim někdo jako dárek dává peníze. Zazní krátké povídky na témata náhodně zvolených obrázků – posluchači si mohou vyzkoušet uhodnout, ke kterému obrázku vznikla konkrétní povídka. A jako vždycky tematicky laděné písničky a vtípky dětských moderátorů. Poslouchejte v úterý 13. prosince od 16.00.

Další koncert z brněnského studia Proglasu nabídne mimořádnou událost. Vystoupí totiž Brněnský kontrabasový orchestr – těleso, které svým složením patří k naprosto jedinečným souborům nejen v naší zemi. Jeho zakladatelem je profesor Janáčkovy akademie múzických umění a kontrabasový virtuos Miloslav Jelínek. Orchestr uvede průřez svého bohatého repertoáru. Koncert slovem provádí Štěpán Graffe. Nenechte si ujít v pátek 16. prosince od 16.00.

Rozhovor s Pavlem Konzbulem, brněnským biskupem, fyzikem, pedagogem. Jaká je jeho vize církve v současnosti? Jak vnímá vztah mezi konzervativním a progresivním? Podle vlastních slov nechce jít v církvi jen s hlavním proudem, ale chce brát do hry i proudy vedlejší, zátoky... Co říká na kritiku, že dost možná jsou už na okraji samotní biskupové? A ukazuje se takový, když už ne přímo hlavní, ale přinejmenším silný proud v probíhající synodě, v tématech otevíraných katolíky bez kněžského svěcení? Jaká podle něj je a má být církev synodální, a to nejen v proklamacích, ale v konkrétních tématech? Co například kněžská služba v situaci, kdy se počet adeptů kněžství za poslední čtvrtstoletí snížil o řád a dnes můžeme jen doufat, že ročně bude pro brněnskou diecézi vysvěcen maximálně jeden nový kněz? Co s tím? Nenastal čas, aby služebné kněžství bylo rozšířeno i mimo řady celibátních teologicky vzdělaných mužů? Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Nenechte si ujít v neděli 18. prosince od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář