katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 51. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 19. prosince bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 20. prosince v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve středu 21. prosince od 6.20 rorátní mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 22. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, na Štědrý den 24. prosince od 21.00 „půlnoční“ mši svatou z kostela sv. Petra a Pavla v Horním Újezdě u Třebíče, na Boží hod vánoční v neděli 25. prosince v 9.00 svatou liturgii z kostela svatého Josefa v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00, v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00.

Speciální vánoční JUKEBOX Barvínku bude patřit nejen písničkám dle vašeho přání ale také pohádkám! Stačí zavolat nám do živého vysílání, zodpovědět naši hádanku, a písnička je vaše! Pokud jste znalci vánočních pohádek, určitě vás žádná ze soutěžních otázek nepřekvapí. Určitě vás ale příjemně překvapí dárky, které získáte za správnou odpověď. Nalaďte se na vánoční notu s JUKEBOXEM v úterý 20. prosince od 17.10.

Vánoční pohlednice neodmyslitelně patřily k období Vánoc. Ale jak pohlednice vznikly? Od kdy se začaly používat? A jak se v čase proměňovaly? To jsou jen některé z otázek, které budou směřovat na historika a sběratele pohlednic Jaromíra Poláška. Také nás bude zajímat, zda už pohlednice nejsou za svým zenitem, v době MMS a SMS zpráv. A jaká je jejich budoucnost? Dozvíte se v úterý 20. prosince od 20.15.

V pořadu Na stole je téma se budeme bavit o malém, avšak nám velmi blízkém národu lužických Srbů. Nastíníme si nejen jejich historickou, jazykovou a kulturní blízkost, ale – jelikož pořad vznikl a vysíláme jej v době adventní – budeme se věnovat mimo jiné i tomu, jak lužičtí Srbové prožívají advent a vánoční svátky. Nenechte si ujít ve čtvrtek 22. prosince od 9.00.

24. prosince vstoupíme tradičně v 16.00 čtením evangelia narození do vánoční doby. Vánoční písně a koledy z dvanácti evropských zemí vám nabídneme v týdeníku Slyšte, lidé! Těšit se můžete například na katalánského dudáka, běloruského akordeonistu, na kapelu ze středního Španělska, na komorní soubor z Portugalska, na koledy z Dánska a Islandu nebo na píseň etnické menšiny Bojků z ukrajinsko-polského pomezí. Od 19.15 zazní vánoční písně ve velmi tradiční podobě i v modernějších úpravách, v podobě vokální i instrumentální. „Půlnoční“ mši svatou přenášíme od 21.00 z kostela sv. Petra a Pavla v Horním Újezdě u Třebíče. Celebruje P. Jan Krbec. Od 22.15 se můžete těšit na Českou mši vánoční – Hej mistře! od Jakuba Jana Ryby.

Je jich mezi námi tolik co obyvatel Brna. A Vánoce, svátky rodiny, poprvé slaví mimo domov a často i v rozdělených rodinách, kdy muži jsou mnohdy na frontě. Ukrajinci. Proto jsme se rozhodli je na Boží hod vánoční pozvat k bohoslužbě v jejich jazyku a v jejich východním řeckokatolickém ritu. Svatá liturgie v neděli 25. prosince od 10 hodin z kostela svatého Josefa v Brně. Pro nás hostitele je to příležitost, jak tím vyjádřit přinejmenším solidaritu. Ve 12.00 máme na programu přenos Urbi et Orbi s papežem Františkem.

Speciální díl pořadu Za kostelem, jehož podstatnou částí je dokument Adam znamená člověk. S autorem Janem Hanákem hovoří Petr Najman o třináct let starém rozhlasovém eseji, který v pořadu zazní, a o filmovém eseji, jen o pár let mladším, který z toho rozhlasového přímo vychází a který je ke zhlédnutí na webu, a taky o tom, kam celý příběh doputoval k dnešku. Poslouchejte v neděli 25. prosince od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář