katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 52. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 26. prosince mši svatou od 9.00 z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku a bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 27. prosince v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 28. prosince od 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, ve čtvrtek 29. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. prosince v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, na sv. Silvestra v sobotu 31. prosince mši svatou od 16.00 na poděkování za uplynulý rok od 16.00 z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, na slavnost Matky Boží Panny Marie v neděli 1. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00.

Vánoce mají mnozí z nás spojené s betlémy. Nejen že si je lidé vystavují doma, ale chodí se na ně dívat do kostelů nebo do muzeí. Mezi chlouby severočeského muzea Liberec patří Metelkův betlém, který si představíme s ředitelem muzea Jiřím Křížkem. A dojde řeč jak na jeho restaurování, tak i na rekonstrukci muzea a jeho současnost. Poslouchejte v pondělí 26. prosince od 20.15.

Studentský dokument MUNI o legendárním jazzmanovi Milanu Kašubovi a debata s autorem Josefem Javůrkem. Poznal ho v patnácti jako učitele kytary a teprve postupně překvapeně zjišťoval, že ho učí jazzový mág. Autorská dokumentární výpověď studenta, v níž se vyznává z nesamozřejmé úcty ke svému bývalému učiteli. Připravil Jan Hanák. Speciální delší vydání pořadu GenZ uslyšíte v pondělí 26. prosince od 22.00.

Dubaj je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech na pobřeží Perského zálivu. Mnohé cestovní kanceláře lákají do Dubaje na dovolenou. Nejen o životě a práci v Dubaji natočil redaktor Antonín Žolnerčík rozhovor s Petrem Ječmínkem, který ve Spojených arabských emirátech žije s rodinou již dvě desetiletí. Nenechte si ujít pořad Na stole je téma ve čtvrtek 29. prosince od 9.00.

Rozhovor se Stanislavem Balíkem, profesorem politologie, děkanem Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Jak vnímá postavení křesťana, katolíka, církve v dnešní české společnosti? Jaké je a jaké by podle něj mělo být? A co pro to dělá on a co bychom podle něj měli dělat všichni? Je znám jako konzervativec. Jak tuto nálepku definuje on sám? A jaký je jeho vztah k progresi, reformě církve? Jak vůbec by církev definoval? Jaký je a má být vztah křesťana a politiky, církve a aktuální politické scény? Co podle něj od církve a křesťanů potřebuje akademický svět a co generace nejmladších dospělých, studentů, s jejich tématy, vnímavostí, možná i křehkostí? Připravil Jan Hanák. Pořad Za kostelem vysíláme v neděli 1. ledna od 20.15, poslouchat jej můžete také v podcastových aplikacích.

I 31. prosinec můžete prožít ve společnosti Proglasu. Tentokrát jsme ho pojali jako ohlédnutí za uplynulým rokem. Těšit se můžete na pořady, které vybrali naši redaktoři jako své nejzdařilejší, připraveno je i speciální moderátorské ohlédnutí.
Zároveň se můžete těšit na speciální premiérové Folklorní okénko. Na podkladě přednášky dr. Miloně Čepelky uvádějící hru Hospoda na mýtince o významu tzv. akustické konstanty v díle Járy Cimrmana jsme se pokusili o důkladnou analýzu významu této citoslovné zvukové anomálie v české a moravské lidové písni - a hle: četnost jednotlivých velmi variabilních koncovek veršů, ba přímo refrénů je více než pozoruhodná. Od víceméně obyčejných "jucha.jucha-juchajdá" nebo "čimčarára-tarara-tarara" ke zvukomalebným "hoj-taj-daj-palagrija-palagra" nebo "hoj-dydlá-hojdydlá" až k nábožným "joj-joj-Bože-moj". Mnohočetné je též zastoupení v koledách (hajdom-hajdom-tydlidom) či v ukolébavkách (hájo-hájedlo, hajčičí-hajčičí). Doloženo četnými hudebními ukázkami. Nenechte si ujít 31. prosince od 18.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář