katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice
Programové tipy Radia Proglas na 1. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 2. ledna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 3. ledna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za zemřelé přátele posluchače Proglasu, ve čtvrtek 4. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 5. ledna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 8. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Vánočních litanií. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00.

Čas od počátku prosince do prvního lednového týdne je pro faráře velmi náročný. Jsou v neustálém kontaktu s lidmi, stále něco připravují, organizují, mluví, slouží při bohoslužbách, jezdí, navštěvují, telefonují, atd. Jak to zvládají dva faráři, katolický a evangelický, v Novém Městě na Moravě? O tom, a také o roce, který skončil, a roce, který začíná, si s Miroslavem Kulifajem a Ondřejem Rumlem bude povídat Daniel Ženatý v pořadu Na stole je téma v pondělí 2. ledna od 9.00.

Proč se člověk rozhodne ke službě kněžství ve zralém věku? A jaké jsou jeho zkušenosti s touto službou? To jsou jen některé z otázek, které zazní v rozhovoru s Milanem Richterem, knězem litoměřické diecéze, který přijal svěcení ve věku 75 let. Pořad připravil redaktor Pavel Smolek a uslyšíte jej v pondělí 2. ledna od 20.15.

Studentská reportáž Masarykovy univerzity a debata s autorkou Michaelou Srpovou, která se fascinovaná vyprávěním svého dědečka vydala do Krkonoš, kde se dědeček jako mladík potkal s tehdy již starým Emerichem Rathem, mužem chtěně zapomenutým, stejně jako znovuobjevovaným. Emerich Rath (1883-1962), pražský rodák, který vyrostl v Broumově, patřil k nejvýraznějším sportovním osobnostem své doby. Talentovaný sportovec mnoha disciplín, vegetarián, český Němec či německý Čech, který během Druhé světové války skrýval Židy, který miloval severoamerickou indiánskou kulturu a byl komunisty hned po únorovém puči 1948 zavřen za propagaci americké kultury a skautingu. Reportáž jako multiplikované předávání vzpomínek z generace na generaci. Podcast GenZ vysíláme v pondělí 2. ledna ve 22.00.

Nový rok přivítáme s Magazínem Barvínku v úterý 3. ledna od 17.10. Pokud si do té doby nestihnete dát žádné předsevzetí, nevadí, třeba vás k němu inspiruje naše povídání o klimatické výzvě. Tentokrát se v něm s Aničkou Slavíkovou z brněnského centra Lipka zaměříme na náš jídelníček. Dozvíme se, proč mají některé potraviny vliv na oteplování naší planety, a přidáme několik tipů, jak můžeme my sami tento negativní dopad ovlivnit. Představíme si také, co nás v lednu s Barvínkem všechno čeká a nebude chybět ani speciální novoroční zdravice!

V pořadu s názvem „Hanácké kolede“ o koledách obecně i o koledách Bedřicha Antonína Wiedermanna a jeho osobnosti uslyšíte také nahrávky k Wiedermannových koled, které byly pořízeny speciálně pro Radio Proglas. Na varhany hraje Ondřej Mucha a zpívá Gabriela Němcová. Oba nás také v našem pořadu doprovodí mluveným slovem. Oktávu poslouchejte v pátek 6. ledna od 16.00.

Rozhovor s Hanou Strašákovou, aktivistkou, novinářkou, podcasterkou, krom jiného mluvčí spolku Milion chvilek pro demokracii. Jaký je apoštolát této stále viditelnější katoličky, aktivistky, novinářky? Jak vnímá kontroverze, které svými postoji vyvolává, ať politickým aktivismem, nebo třeba svým veřejným přihlášením k LGBT komunitě? Jak vnímá postavení křesťanky, katoličky, církve v dnešní české společnosti? Jaké je a jaké by podle ní mělo být? A co pro to dělá ona a co bychom podle ní měli dělat všichni? Jaký je a má být vztah křesťana a politiky, církve a aktuální politické scény? Tagespolitik kontra Parteipolitik? Co od církve jako instituce očekává její generace? A očekává vůbec ještě něco? Připravil Jan Hanák. Pořad Za kostelem uslyšíte v neděli 8. ledna od 20.15.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář