katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Benedikt XVI. jako teolog a další programové tipy Radia ProglasVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 9. ledna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 10. ledna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za nemocné přátele posluchače Proglasu, ve čtvrtek 11. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 13. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 15. ledna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00.

Papež Benedikt XVI., občanským jménem Joseph Ratzinger, se zapsal ho historie svým nečekaným rozhodnutím odstoupit ze svého úřadu v osmém roce svého pontifikátu, v únoru roku 2013. Nebude to ovšem jediná stopa, kterou v dějinách zanechá. Léta před svým zvolením 265. papežem byl v povědomí i jako prefekt tehdejší Kongregace pro nauku víry a svými teologickými díly. Právě na tuto oblast se zaměří pořad Na stole je téma v pondělí 9. ledna od 9.00. Hostem bude je Pavel Frývaldský, kněz plzeňské diecéze a univerzitní pedagog, zaměřující se na teologickou oblast christologie, trinitární teologie a i dílo papeže Ratzingera.

Studentský dokument MUNI a debata s autorkou Annou Janoškovou, která se vydala nejen za svou babičkou na česko-slovenské karpatské pomezí, ale skrze ni i k historii rozdělení Československa, přinejmenším tamější optikou vnímanému jako násilnému, nechtěnému, rozhodnutému "o nás bez nás". Připravil Jan Hanák. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Se svými pohledy, svou vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte. Podcast GenZ uvede Proglas v pondělí 9. ledna od 22.00.

S režisérem Vladimírem Morávkem a herečkou Evou Vrbkovou o novém filmu inspirovaném slavným českým muzikálem Balada pro banditu. Jak moc spolu souvisí a proč legendu o Nikolovi Šuhajovi zpracoval režisér jako road movie z ukrajinské Koločavy? Více se dozvíte ve středu 11. ledna od 9.00 z pořadu Na stole je téma.

Centrum pro rodinu jako pastorační centrum ostravsko-opavské diecéze vzniklo v listopadu 1999 a angažuje se na poli rodinné, manželské a sociální problematiky. Úzce spolupracuje s neziskovou organizací Centrum pro rodinu a sociální péči z. s., která byla v Ostravě založena v dubnu 1993. Jejím posláním je podporovat manželství, rodinu a mezilidské vztahy na základě křesťanských hodnot. Podpora se uskutečňuje prostřednictvím Střediska Rodina a Střediska Výzva. V sídle organizace na Syllabově ulici ve Vítkovicích natáčel redaktor Antonín Žolnerčík. Radioreport uslyšíte ve středu 11. ledna od 20.15.

Tomáš Liška, kontrabasový univerzál; jazzovým fanouškům je znám nejen z rozličných souborů jako sideman nebo jeden z iniciátorů projektu Fragile Bliss, ale především jako vůdčí osobnost mezinárodní sestavy Invisible World. Příznivcům bluegrassu je znám jako jeden z pilířů kapely Roberta Křesťana Druhá tráva. Další výjimečnou muzikantskou osobnost pohybující se na křižovatkách hudebních žánrů představíme ve čtvrtek 12. ledna od 16.00 v pořadu Čaj do páté.

Manželé klavíristka Jitka Čechová a violoncellista Jan Páleníček budou po třinácti letech opět hosty pořadu Oktáva. Svůj život spojili s činností v jednom z nejvýznamnějších českých komorních souborů: Smetanově triu. Posluchače seznámí s tím, co to znamená věnovat se hudbě s nejvyšším nasazením, kde čerpají stále novou uměleckou inspiraci a sílu. Nenechte si ujít Oktávu v pátek 13. ledna od 16.00. Zazní i hudební ukázky z jejich bohaté diskografie.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář