katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 3. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 16. ledna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 17. ledna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha za přátele posluchače Proglasu, ve čtvrtek 18. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 20. ledna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 22. ledna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00.

Dagmar Martinková, volyňská Češka, historička, autorka dvou publikací o volyňských Češích a místopředsedkyně Sdružení Čechů z Volyně nám přiblíží nejen historii, ale i současný život volyňských Čechů a činnost, kterou provozují. Zmíníme se o nich i v souvislosti s válkou na Ukrajině. Více se dozvíte v pondělí 16. ledna od 9.00.

Kniha Tvořílkovi (2022) z dílny autorky textů, her a tipů Lucie Cmarové a ilustrátorky Venduly Hegerové nabízí systematickou formou zásobu aktivit pro rodiny s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Dvanáct kapitol jako dvanáct měsíců v roce, v každé kapitole příběh ze života, hravé úkoly, pranostiky, zajímavosti z přírody, kultury a dětského světa. Kniha otevírá témata jako finanční gramotnost, ekologie, etika, etiketa a nevyhýbá se ani vysvětlení významu křesťanských svátků. Podrobnosti zjistíte v pořadu Na stole je téma v úterý 17. ledna od 9.00.

Studentský esej MUNI na téma samoty a debata s autorem Martinem Pospíškem. Proč je téma samoty tak důležité pro dvacetiletého mladíka? Proč se samotou zabývá, proč ho snad až ochromuje? Souvisí s tím zkušenost, kdy poslední půldruhý rok střední školy strávil online o samotě? Jak ho tato zkušenost změnila? A co umělá inteligence, sociální média…? Co bude dál? Připravil Jan Hanák. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Se svými pohledy, svou vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte. Týdeník GenZ vysíláme v pondělí 16. ledna od 22.00.

Hostem koncertu v rámci pořadu Oktáva v brněnském studiu je významný cembalista a varhaník Jaroslav Tůma. V jeho provedení zazní skladby pro cembalo Adama Václava Michny z Otradovic, Johanna Jakoba Frobergera, Francoise Couperina, Johanna Sebastiana Bacha. Můžete se těšit také na vlastní kompozice Jaroslava Tůmy, který v rámci programu rovněž popovídá o uvedené hudbě a její interpretaci, o nástrojích, hudebních partnerstvích, koncertech a cestování. Koncert v pátek 20. ledna od 16.00 moderuje Štěpán Graffe.

V Dobrušce, městě F. L. Věka, stojí starobylá kovárna postavená v klasicistním slohu v roce 1807. Jde o jeden z mála objektů bývalých kováren ve městech v naší republice, který se dochoval i s podloubím. Kovárnu od roku 2021 město Dobruška pronajalo uměleckému kováři Ondřejovi Požárovi, který do ní vrátil historické řemeslo a svůj um ukazuje na dobových nástrojích. A právě za ním se do kovárny vypravíme. Bavit se budeme nejen o historii kovárny, starých kovářských nástrojích, ale i o současné činnosti Ondřeje Požára. Radioreport na čtvrtek 19. ledna na 20.15 připravil Martin Weisbauer.

V pořadu Slyšte, lidé! vás tentokrát pozveme na hudební výlet do Sýrie. Řada špičkových hudebníků z této země odešla a dnes v exilu dál tvoří nové skladby a často vzpomínají na doby, kdy byl Damašek jednou z kulturních metropolí Blízkého východu. V sobotu 21. ledna od 19.15 představí Milan Tesař syrské hudebníky žijící například v Kanadě, Itálii, Belgii, Německu nebo Rumunsku a jejich zajímavou tvorbu.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář