katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Vysílání Radia Proglas v týdnu od 30. ledna do 5. února 2022Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 30. ledna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 31. ledna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 2. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. února v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00. Modlitbu za rodiny nabízíme každou neděli od 18.25.

Studentský dokument MUNI o pěstounské péči na přechodnou dobu a debata s autorem Vilémem Brandou. Dílo zachycuje životy dvou pěstounských rodin na přechodnou dobu a přibližuje jejich neobyčejné životní situace během péče o svěřené děti. Snímek získal Cenu Arnošta Heinricha za rok 2022, udělovanou společně Syndikátem novinářů a Katedrou mediálních studií a žurnalistiky FSS MUNI. S oceněným autorem dokumentu debatuje Jan Hanák v pořadu GenZ v pondělí 30. ledna od 22.00.

V pátém dílu seriálu Roztroušená inspirace se s námi podělí o svůj příběh další z řady pacientů Domova sv. Josefa v Žirči, paní Soňa Procházková. Domov sv. Josefa je jedinou léčebnou specializující se na roztroušenou sklerózu v naší republice. Celý tento cyklus pořadů věnujeme právě této obávané nemoci, avšak z trochu jiného úhlu pohledu, z pohledu klientů domova v Žirči. Poslouchejte v pondělí 31. ledna od 20.15. Předchozí díly najdete v audioarchivu Proglasu.

V povídkové trilogii Golet v údolí se Ivan Olbracht inspiroval životem chudých a nábožensky velmi horlivých Židů z Podkarpatské Rusi, která byla mezi světovými válkami součástí Československa. Do těchto končin se autor ve třicátých letech minulého století často vracel – kromě slavného Nikoly Šuhaje loupežníka vytěžil z výborné znalosti života a zvyků obyvatel Zakarpatí také různé povídky a novelu O smutných očích Hany Karadžičové, kterou vám nabízíme k poslechu v podání Jiřího Valůška a Kristíny Kubačkové a ve zvukové režii Jana Novotného. Příběh chudé, krásné a po svobodě toužící Hanele Šafarové ze židovské osady Polana mistrovsky vystihuje nesmiřitelný konflikt mezi tisíciletou povinností poslouchat rodinu a dodržet tradici a náboženské předpisy a mezi touhou volit způsob života a lásku podle vlastního výběru. Dnes víme, že po starobylých židovských štetlech a jejich zbožných obyvatelích nezbyla na Podkarpatské Rusi kromě několika zapadlých hřbitůvků ani stopa a během holocaustu byla vyvražděna drtivá většina československých Židů. Jejich památce chceme věnovat tento cyklus Čtení na pokračování od 30. ledna. Každý všední den v 11.00 a ve 21.30.

Po čtyřech letech proběhnou letos Světové dny mládeže. Setkání mladých lidí s papežem. Hostitelskou zemí bude Portugalsko a hlavní město Lisabon. Do kdy by se měli mladí lidé přihlásit? Co je na setkání čeká? To jsou jen některé z otázek, které položím našim hostům. Za spolupráci na pořadu děkuji i kolegům Janě Rambouskové a Mikuláši Vochozkovi, kteří k mikrofonu pozvali účastníky již proběhlých setkání. Poslouchejte pořad Na stole je téma v pátek 3. února od 9.00.

O síle a moci slov, a také o poezii Josefa Javory (1934-2002), budeme hovořit s básníkovým synem a knězem Marcelem Javorou ve čtvrtém vydání měsíčníku Pěna dní. Zastavte se spolu s námi v neděli 5. února od 13.30 a v podcastových aplikacích. Připravuje Jan Novotný.

Muzikantský i zpěvácký rod Bruštíků z obce Strání pod Javořinou je lidové písni oddaný už v několikáté generaci: bratři hrající v Cimbálové muzice Strýci doprovázeli mj. výjimečnou straňanskou zpěvačku Vlastu Grycovou, generace starších potomků hraje v muzice Mladí Bruštíci a nejmladší talent Natálie už zpívá a hraje jako dětská sólistka BROLNu. Více se dozvíte ve Folklorním okénku ve středu 1. února od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář