katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 6. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 6. února bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 7. února v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, mimořádně ve středu 8. února v 18.00 slavnostní mši svatou z katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, v rámci Evropského synodálního setkání předsedat sekretář Synody kardinál Mario Grech, ve čtvrtek 9. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. února v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 12. února v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Každou neděli nabízíme Průvodce modlitbou v 18.00. Modlitbu za rodiny nabízíme každou neděli od 18.25.

Aktivní senioři se mohou hlásit do prvního ročníku vzdělávacího cyklu Blízká setkání třetího věku. Pevnosti poznání v Olomouci. Kurz je určený pro všechny zájemce, kteří se chtějí dozvědět něco nového z oblasti fyziologie lidského těla, trénování paměti, zdravého životního stylu a správného pohybu. V inspirativním prostředí science centra mohou senioři navázat nová přátelství a smysluplně trávit volný čas ve společnosti svých vrstevníků. Více se dozvíte v úterý 7. února od 20.15.

S novým rokem si dáváme nová předsevzetí a chceme měnit svůj život k lepšímu. Co si dát i nějaké předsevzetí pro přírodu? Může člověk sám nebo se svými přáteli, sousedy, známými něco změnit? Ukážeme vám příklady těch, kteří to dokázali. Přitom nejsou odborníci, prostě se rozhodli s tím něco dělat a nenechat to jen tak. A vznikla třeba alej, sousedská přírodní zahrada nebo komunitní farma. A dozvíte se i to, kde můžete na takový projekt získat podporu. Nadace Veronica dvakrát ročně vyhlašuje granty na malé projekty zkvalitňující životní prostředí, ne nutně jen v úzkém ekologickém smyslu. Jde o malé projekty, které nikdo jiný příliš nepodporuje. Veronica pomáhá nejen financemi, ale i kontakty a radou. Jak se jednotlivci mohou sami zapojit do ochrany přírody, krajiny, klimatu? K čemu se mohou přidat nebo co mohou dělat sami nebo co mohou rozjet? Aby právě nezůstalo jen u konstatování: Někdo by s tím něco měl dělat. Protože ten někdo může být každý… S Lenkou Živákovou ze sousedské komunitní farmy v Olešné u Blanska a Helenou Továrkovou z Nadace Veronica hovoří Jan Hanák ve středu 8. února od 9.00 v pořadu Na stole je téma.

Autorka knihy Hovory s Pavlem Fischerem a vedoucí prezidentské kampaně tohoto senátora Alena Ježková za v rozhovoru mezi dvěma koly voleb Proglasu přiblížila, jak vznik knihy, tak důvody k jejímu vydání. Dotkla se i publikace "Rucehouslisty", která v loňském roce získala cenu Šumava Litera za významný přínos pro česko-německo-rakouskou spolupráci. V sedmi povídkách popisuje strhující příběh česko-německo-židovské rodiny na pozadí událostí dějin 20. století. V neposlední řadě si připomeneme dvoudílný cyklus Tichá srdce a otázku na jejich pokračování. Připravila Jaroslava Otradovcová. Knihovničku naladíte v sobotu 11. února od 13.30.

Rozhovor s Veronikou Smyslovou. Jejím mottem jsou slova Arnošta Lustiga „Život není to, co chceme, ale to, co máme a vydržíme.“ Je to proto, že je manažerkou Nadačního fondu Arnošta Lustiga? Něco jako firemní kultura? Jak ji ovlivňuje její práce, jak se jí dostává do života, pod kůži? Je rovněž manažerkou festivalu Meeting Brno. Jak vnímá svou církev z pohledu svého oboru? Potřebuje zkvalitnit či alespoň zpřehlednit marketing? Dá se takhle vlastně o církvi uvažovat? Ale proč ne? Zvlášť když je církev podle veřejného mínění druhou nejméně důvěryhodnou institucí, hned po parlamentu. Jaký je brand církve? Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Další vydání pořadu Za kostelem uslyšíte v neděli 12. února od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář