katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 9. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 27. února bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 28. února v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 2. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 3. března v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 5. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V postní době se ve středu a v pátek můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Mnich v zajetí islamistů – poutavé svědectví otce Jacquese Mourada, který prožil téměř pět měsíců v zajetí islamistů, si našlo své čtenáře po celém světě. Pravdivý životní příběh, ve kterém víra vítězí nad násilím, naděje nad nespravedlivostí a milosrdenství a odpuštění nad lidskou krutostí. Uvedeme ve Čtení na pokračování od 27. února – od pondělí do pátku vždy v 11.00 a ve 21.30.

V šestém dílu seriálu Roztroušená inspirace se redaktor Martin Weisbauer sejde e s dalším člověkem z řady klientů Domova sv. Josefa v Žirči, paní Janou Böhmovou. Ta se s námi podělí o svůj životní osud. Domov sv. Josefa je jedinou léčebnou specializující se na roztroušenou sklerózu v naší republice a celý tento cyklus pořadů věnujeme právě této nemoci. Nenechte si ujít v pondělí 27. února od 20.15.

Posláním organizace Spirála Ostrava je zvýšení uplatnitelnosti lidí s duševním onemocněním v běžném životě a zmírnění stigmatizace duševního onemocnění v rámci Moravskoslezského kraje. Více informací se dozvíte v Radioreportu, který připravila redaktorka Magdalena Kubatková. Jejím hostem bude v úterý 28. února od 20.15 ředitelka organizace Eva Krestová.

Marie Kučerová. Jméno, které je už deset let spojeno s druhým největším tuzemským orchestrem. Vystudovaná muzikoložka se stala vůbec historicky první ženou ve vedení Filharmonie Brno. Jak ona sama hodnotí své „filharmonické kulatiny“? Co se jí podařilo a jaké úkoly jsou ještě stále před ní? A jak vnímá sama sebe coby šéfku tělesa čítajícího 112 hudebníků? V roli ředitelky objektivně sklízí úspěchy, stejně tak jako celý orchestr, patřící dnes mezi přední české symfonické orchestry, který i díky ní koncertuje třeba v Americe, pod vedením světově proslulého Denisse Russella Daviese, jehož získala pro filharmonii coby šéfdirigenta... Jak se jí to podařilo? Dozvíte se v pořadu Na stole je téma v úterý 28. února od 9.00.

Hudební vědec Miloš Schnierer se celý život zabývá hudbou 20. století. Je autorem mnoha knih o hudbě, poslední vyšla v nedávné době a je věnována dějinám klavírního umění. V Oktávě pohovoří o zajímavých hudebních dílech, která byla věnována klavíru ve 20. století a posunula výrazové a interpretační možnosti tohoto nástroje. V Oktávě v pátek 3. března od 16.00 se také můžete těšit také na zajímavé hudební ukázky.

Rozhovor s Tomášem Fránkem, farářem malého jihomoravského města Bučovice. Rozhovor s jemným od pohledu sympatickým knězem, který umí a chce vnímat svět a lidi v něm v jejich rozmanitosti a výjimečnosti. Desetiletí se hledal jako recepční kadeřníka a později jáhna Jana Špilara. Až podal přihlášku do kněžského semináře. "Stále se učím naslouchat," říká. Kněz, kterého často potkáte v kolárku, přitom si na nic nehraje, neboli na kolárku nestaví svou identitu, ale naopak tento symbol naplňuje reálným obsahem, nejen ideovým, ale konkrétním. Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Pořad Za kostelem uslyšíte v neděli 5. března od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář