katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 10. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 6. března bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 7. března v 18.00 mši svatou za zemřelé přátelé posluchače Proglasu, z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 9. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 10. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 12. března v 9.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V postní době se ve středu a v pátek můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

S březnovým Magazínem Barvínku se pomalu začneme ladit na jaro, které nás čeká 20. března. A protože se příroda okolo nás začne pomalu probouzet, tak se s ní nastartujeme také! Pomohou nám k tomu například tzv. mikrobylinky, které obsahují spoustu vitamínů a antioxidantů. Řekneme si, jak je konzumovat a správně si je vypěstovat. Nemusíte se bát, zvládne to opravdu každý. A když už budeme u toho jídla... Co byste řekli takovému domácímu chlebu? V Barvínku si ho zkusíme upéct! Nalaďte své chuťové pohárky a poslechněte si náš voňavý magazín v úterý 7. března od 17.10 a v sobotu 11. března od 11.00.

V ostravsko-opavské diecézi se k 1. lednu 2023 otevřela charitní nízkoprahová poradna pro oběti sexuálního zneužívání. Pilotní projekt má posloužit jako vzor pro ostatní diecéze v České republice. S myšlenkou na zřizování míst pomoci přišel pražský biskup Zdeněk Wasserbauer. Podrobnější informace shromáždil a do vysílání připravil ostravský redaktor Antonín Žolnerčík. Radioreport vysíláme ve středu 8. března od 20.15.

Výjimečný zpěvák František Segrado se širší veřejnosti představil až na společném albu hudebníka Jardy Svobody a textaře Michala Horáčka Tak to chodí – to už měl ovšem za sebou dlouholetou „skrytou“ kariéru v řadě kapel na svém rodném Valašsku (Křováci, Veselá bída a dalších) i v Praze (1. českomoravská hudební společnost, pozdější Čechomor, Dobrohošť). Ačkoliv vydal pozoruhodné album Nebozízek s Veselou bídou, stal se „koněm“ Michala Horáčka, který mu psal texty přímo na tělo. My si ovšem představíme i jeho „ne-hity“, které jsou ještě zajímavější. Poslouchejte týdeník Čaj do páté ve čtvrtek 9. března od 16.00.

S mladými k Bohu – to je heslo táborového střediska Archa, které našlo svůj přístav v podhůří Hostýnských vrchů. Zde se přes celý rok pořádají desítky akcí pro děti a mladé. O chod pečuje velké množství dobrovolníků, týmáci, kněží a další nenápadní pracovníci, bez kterých by se tak velké středisko neobešlo. Více se dozvíte ve čtvrtek 9. března od 20.15.

Doležalovo kvarteto patří k významným českým komorním souborům. V nedávné době oslavilo 50 let svého uměleckého působení. Hostem Oktávy je primárius současné sestavy kvarteta Václav Dvořák. V rozhovoru poodhalí něco z minulosti a činnosti jejich předchůdců, ale představí také plány budoucí. Rozhovor doplní poslední nahrávky tělesa. Nenechte si ujít Oktávu v pátek 10. března od 16.00.

Rozhovor s Radmilou Včelnou, farářkou sboru Českobratrské církve evangelické v Brně-Židenicích. O farářském řemesle či povolání v kontextu jednoho jejího života, života křesťanky, který je vlastně neustálou misií. Anebo ne? Radka vyrostla ve Valašském Meziříčí, je konvertitka, pokřtěná byla v patnácti letech, během středoškolského studia zažila intenzivní ekumenické vztahy, za které je dodnes vděčná. Protože má všechny příbuzné nevěřící a spoustu kamarádů taky, je pořád mezi dvěma světy. Považuje to za užitečné a je za to ráda. Původně studovala češtinu a angličtinu, hlavně čeština ji bavila a baví dosud. Pořad Za kostelem připravil Jan Hanák. Poslouchejte v neděli 12. března od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář