katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 11. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 13. března bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 14. března v 18.00 mši svatou za nemocné přátelé posluchače Proglasu, z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 16. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 17. března v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 19. března v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V postní době se ve středu a v pátek můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

V rámci Na stole je téma jsme minulý týden začali vysílat podcast Detektor ID. Minisérie pěti dílů s názvem „Člověk na hraně svobody“ mapuje skladby pěti tvůrců, kteří svá díla tvořili na hraně svého života a stali se svědky pohnutých událostí nacistické a komunistické totality. U některých z nich se jednalo o díla úplně poslední. Zároveň obsah jednotlivých epizod kopíruje program stejnojmenného projektu, který duo IndiviDual v době natáčení připravuje. V pondělí 13. března od 9.00 se zaměř Jiří Miroslav Procházka a Jiří Hrubý zaměří na komplexnost umělecké osobnosti skladatele, klavíristy, dirigenta, kulturního organizátora a tak trochu podnikatele Viktora Ullmanna. Společně s jejich hostem historikem umění, sběratelem a galeristou Rub gallery Davidem Vodou se ponoří do zkoumání Ullmannova věčného hledání a dotkli se také kulturního života v terezínském ghettu.

Před více než dvaceti lety Alena Dobrovolná, studentka dánštiny a dánských samohlásek, navštívila na svém studijním pobytu v Dánsku zkoušku gospelového sboru. Tato hudba ji tak nadchla, že se po návratu do České republiky rozhodla uspořádat gospelový workshop. Díky tomu vznikly sbory věnující se této hudbě a časem se podařilo z výtěžku workshopů a koncertů podporovat i nadaci pro transplantace kostní dřeně a děti se spinální muskulární atrofií. O gospelové hudbě obecně a o tom, jak vzniká benefiční koncert a jaké překážky je třeba překonat, bude rozhovor s Alenou Dobrovolnou, předsedkyní spolku Gospel Train a Markem Fričem, výzkumným pracovníkem HAMU. Nenechte si ujít v úterý 14. března od 9.00.

Každou sobotu od 13.30 najdete v programu Radia Proglas týdeník Knihovnička. V poslední době jsme vám nabízeli spíše archivní knižní tipy. Nyní už se zase můžete těšit na novinky, které pro vás připravuje redaktorka a moderátorka Iva Horká. V sobotu 18. března od 13.30 bude řeč o knize Gottwaldovy oprátky autorů Luďka Navary a Miroslava Kasáčka, která popisuje příběhy desíti lidí popravených v období rudého teroru. V brněnské věznici na Cejlu se v době po únorovém převratu v roce 1948 popravovalo vlastně krátkou dobu — ani ne pět let. Osudy těch, kteří tam skončili s oprátkou na krku, jsou mimořádně dramatické. Umírali na popravišti proto, že se pokoušeli čelit totalitě, násilí, nebo „jen“ chtěli žít ve svobodném světě. Týdeník Knihovnička najdete také v obvyklých podcastových aplikacích.

Rozhovor s trenérem bojových umění (MMA) a vášnivým moravským patriotem Zdeňkem Baršou. „Pamatuji si,“ říká, „že mě od toho kněz v raných devadesátých letech odrazoval, protože čaruji a klaním se cizím bohům.“ Je to opravdu tak? Lze poznávat duchovní, filosofické nauky z druhé strany světa, aniž by křesťan zapíral sám sebe či přímo zrazoval Krista? A jak se vůbec spojuje v jedné osobě katolík vnořený do dálněvýchodních bojových sportů, zároveň lpící na své lokální moravské identitě, pro něhož přívlastek „český“ náleží sousední zemi, protože jeho vlastí je Morava? Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Poslouchejte v neděli 20. března od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář