katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 14. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 3. dubna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 4. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, na Zelený čtvrtek ve čtvrtek 6. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 7. dubna v 15.00 velkopáteční obřady z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, na Bílou sobotu 8. dubna ve 20.30 z kostela sv. Augustina v Brně,
v neděli 9. dubna na Boží hod velikonoční v 9.00 mši svatou z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V postní době se ve středu můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Studentský dokument MUNI o umírání, smutku a co s tím a debata s autorkou Eliškou Mádrovou. Co si počít s umíráním? Tedy s umíráním někoho blízkého? Jak reagovat? Jak s umírajícím komunikovat? Jak pracovat se smutkem? Prý je smutek bolestí duše, příznakem něčeho hlubšího, skryté příčiny. Nedává smysl léčit pouze příznaky. Generace nejmladších dospělých bezpochyby není jednolitá, přesto je tou, která začíná utvářet náš svět, ať se to někomu líbí, či ne. Se svými pohledy, svou vnímavostí, citlivostí a snad i křehkostí. Nesouhlasíte? Nemusíte. Jen poslouchejte. Ať víte. Poslouchejte v pondělí 3. dubna od 22.00.

Mezinárodní den Romů, připomínaný 8. dubna, letos připadá na Bílou sobotu. U stolu se nad tématem možností pastorace romských dětí setkají duchovní správce brněnské farnosti Zábrdovice P. Jiří Rous, pracovnice volnočasového centra při Dětském domě Zábrdovice Blanka Prokopové, a také jeden ze zábrdovických farníků Jan Novotný. Rozhovor zachytíte na Velký pátek 7. dubna v 9.00 a na Bílou sobotu 8. dubna od 14.30.

Velký pátek je den smutku a bolesti, křesťané po celém světě si připomínají umučení Ježíše Krista. Liturgickými obřady Velkého pátku připomíná římská liturgie vrcholnou událost lidských dějin, vykoupení celého světa. S renesanční a barokní hudbou, která vznikala pro tento den, seznámí pořad Oktáva, který připravil odborník na starou hudbu Radek Menoušek. Týdeník pro milovníky klasické hudby naladíte v pátek 7. dubna mimořádně od 17.00.

Dvě knihy, které se váží k Anglii – Víra královny Alžběty II. je sbírka nejpoutavějších výroků o víře. Čerpá z jejích každoročních vánočních poselství i z velikonočního poselství o covidové uzávěře. Je rozčleněna do deseti oddílů podle klíčových témat: osoba Ježíše Krista; služba a podpora; mír a dobrá vůle; víra a naděje; světlo a život; pravda a odvaha; láska; péče a soucit; odpuštění a smíření; úcta a tolerance. Sbírku sestavil Geoffrey Waugh. Život a smrt v bitvě o Británii – deníky vojenského kaplana Guye Mayfielda – jsou mimořádně cenným svědectvím o osudech britských, českých i dalších pilotů RAF v letech 1940 a 1941. Knížku, jež nabízí nový neobyčejně působivý pohled na bitvu o Británii, doprovázejí unikátní fotografie postav ze základny RAF v Duxfordu. Posluchačům knihy představí Pavel Mareš, šéfredaktor Karmelitánského nakladatelství, které obě knihy vydalo. Nenechte si ujít Knihovničku v sobotu 8. dubna od 13.30.

Rozhovor s hercem Dominikem Telekym, ženatým, s druhým dítětem na cestě. Dominik pochází z východní výspy Slovenska, kde chodil do mateřské církevní školy, základní církevní školy, hotelové školy… víra mu byla naservírovaná, že se nemusel snažit, jak říká.. a pak se ocitl v Brně. Na JAMU ho vzali až napotřetí. Je výrazným mladým hercem Divadla Husa na Provázku. S pozitivně naladěným, ba přímo optimismem jiskřícím Dominikem hovoří Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Naladíte v neděli 9. dubna od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář