katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 15. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

na Velikonoční pondělí 10. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích a bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 11. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 13. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách,
o Neděli Božího Milosrdenství 16. dubna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích a mimořádně v 15.00 z kostela Božího Milosrdenství ve Slavkovicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Kněžství žen, jejich působení v církvi, postavení v hierarchii a různých náboženských institucích – je v poslední době častým tématem diskusí a rezonovalo na všech úrovních synody. O tom, jak je vnímána právě role žen, přímo v průběhu kontinentálního setkání v Praze hovořila Jaroslava Otradovcová s delegátkami z České a Slovenské republiky. Poslouchejte v pondělí 10. dubna od 20.15.

Rozhovor s úspěšnou a známou českou grafickou designérkou Veronikou Rút Fullerovou o světelném a vizuálním smogu ve vztahu k lidské psychice, návykům, lidskému zdraví. "Výzkumy ukazují, že v neosvětlené noční ulici ubývá krádeží skoro k nule, protože prostě zloděj nevidí a rozsvícenou baterkou by na sebe upozornil," uvádí s jemně vtipnou nadsázkou Veronika. Řeč přijde i na bezuzdné kácení stromů ve městech a co s tím může dělat občan. Pořad Na stole je téma moderuje Jan Hanák ve středu 12. dubna od 9.00.

Kurzy Alfa jsou pro každého, kdo přemýšlí o smyslu života. Jsou vedené tak, aby kdokoliv mohl prozkoumat křesťanskou víru, a mít možnost zeptat se na co chce a říct, co si myslí. V ČR působí už 25 let v ekumenické spolupráci. Hosty pořadu ve čtvrtek 13. dubna od 20.15 budou ředitelka České kanceláře kurzů Alfa Veronika Filipová a vedoucí Manželských večerů Jakub Güttner.

Hostem pořadu Oktáva bude v pátek 14. dubna od 16.00 významný český houslista František Veselka a jeho syn, klavírista a dirigent Stefan Veselka. František Veselka byl mnoho let pro českou hudební veřejnost neznámou osobností, protože v 60. letech minulého století emigroval z politických důvodů a usadil se v Norsku. Jeho syn Stefan patří mezi přední klavíristy a dirigenty současné doby. Rozhovor doplní mnoho krásných nahrávek obou umělců.

Radio Proglas navázalo spolupráci s Ecclesia podcastem, proto se na vybrané epizody můžete těšit od 15. dubna vždy v sobotu 20.15 a v neděli v 16.55. A o co se vlastně jedná? Ecclesia podcast funguje přibližně pět let. Za tu dobu vypustil do světa téměř stovku rozhovorů se zajímavými osobnostmi z katolické církve. Tvoří jej skupina mladých lidí, přičemž podcastu se věnují ve svém volném čase, který jim zbývá mezi plným pracovním úvazkem a rodinnými povinnostmi. Cílem zhruba 45 minutových rozhovorů je vzdělávat především mladé lidi v otázkách církve, víry a křesťanství obecně. Témata odrážejí také aktuální dění, a to nejen v církvi, ale i obecně v ČR a ve světě. Kompletní seznam epizod najdete na Apple Podcast, Google Podcast, Spotify nebo na www.ecclesiapodcast.cz .
První díl nabídne rozhovor s publicistou Milošem Doležalem. Faráře Josefa Toufara umučili komunisté před 73 lety. Doležala oslovil Toufarův příběh už v mládí. Mluvil s jeho příbuznými, farníky a dokonce i s těmi, kteří ho mučili a nakonec usmrtili. Historické podrobnosti a okolnosti jeho osudu shrnul v knize Jako bychom dnes zemřít měli. Poslouchejte v sobotu 15. dubna od 20.15 a v neděli 16. dubna od 16.55.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář