katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 16. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 17. dubna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 18. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 20. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 23. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Rozhovor s muzikantem Petrem Najmanem o hudbě, lásce, útěku, emoci, poezii, humoru… Co je jeho životní i tvůrčí inspirací? Co chce svou hudbou sdělit? Co je největším projektem jeho života? A dá se vůbec mluvit o "projektu"? S textařem, skladatelem i interpretem v jedné osobě hovoří Jan Hanák. Netradiční vydání pořadu GenZ uslyšíte v pondělí 17. dubna od 22.00.

25. dubna 2023 se neuvěřitelné devadesátky dožívá Dušan Holý, etnomuzikolog, sběratel lidových písní, rozhlasový i televizní scénárista, autor hudebních pořadů, výtečný tanečník a především nejrespektovanější zpěvák horňáckého regionu. Helena Bretfeldová měla tu čest a potěšení vybrat pro vás malý reprezentativní vzorek z jeho nahrávek. Folklorní okénko naladíte ve středu 19. dubna od 16.00.

Stala se nejhranější operou 20. století. Přitom její historie a cesta na divadelní jeviště byla dlouhá a nesnadná, plná usilovného hledání nových tvůrčích principů. Proč vlastně byla zprvu tolik znevažovaná a díky čemu se nakonec stala jedním z nejsilnějších děl operní literatury? To všechno odhaluje muzikolog, znalec Janáčkova díla Jiří Zahrádka v knize Příběh Její pastorkyně. Stejně tak uvnitř na jednotlivých stránkách si autor čtenáře podmaňuje doslova detektivním pojetím, kdy téměř autenticky a suverénně referuje o tom, co všechno provázelo vznik velkolepého díla. O fascinující knižní studii bude Jiří Zahrádka mluvit s Alenou Šedivou. Poslouchejte pořad Na stole je téma ve čtvrtek 20. dubna od 9.00.

Posluchači Radia Proglas v pořadu Oktáva budou moci nahlédnout do zákulisí Graffova kvarteta, které 25 let reprezentovalo českou kulturu na stovkách koncertů v koncertních sálech třech světadílů. Hudební redaktor Štěpán Graffe je primáriem tohoto smyčcového kvarteta, které nese v názvu jeho jméno. Do studia pozval své kolegy: houslistu Lukáše Bednaříka, violistu Leoše Černého a violoncellistu Michala Hreňa. Zazní také živé hudební ukázky z koncertů cyklu Vox Imaginis, který byl věnován výročí souboru. Nenechte si ujít v pátek 21. dubna od 16.00.

„Láska nejen odkrývá zlaté poklady uvnitř duše člověka, ona je především tvoří,“ píše se v anotaci nové knihy od teologa, přírodovědce a skauta Marka Orko Váchy. Tu vydalo nakladatelství Cesta. Autor vychází z myšlenek Viktora Emanuela Frankla a britského rabína a filozofa Jonathana Sackse. Více už prozradí sám autor v pořadu Knihovnička v sobotu 22. dubna od 13.30.

Rozhovor s intendantkou Divadla Husa na provázku a ředitelkou festivalu Štetl Evou Yildizovou. Rozhovor s židovkou třetí generace po holocaustu, jejíž manžel Murat je muslim, národností Turek, oba kdysi kolegové na konzulátu v Istanbulu, kteří jsou již přes dvacet let manželé. Jejich dvě dcery postupem času, jak dospívají, velmi jasně vnímají svou dvojí identitu. Nejen za kostel, ale i za synagogu a mešitu se s Evou Yildizovou vydal Jan Hanák. Poslouchejte v neděli 23. dubna od 20.15.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář