katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 17. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 24. dubna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 25. dubna v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha, ve čtvrtek 27. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 30. dubna v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Lidových písní s ptačími motivy je nespočet – a stejně tak je spousta ptačích druhů v nich zmiňovaných. Je tu příležitost vyhledat lidové písně věnované kukačkám, které se ze všech tažných ptáků na naše území na jaře vracejí jako jedny z prvních. Nářečových variant označujících jednoho z nejtypičtějších poslů jara je mnoho a většina z nich je něžných a lichotivých. Ptačímu oblíbenci věnujeme další Folklorní okénko ve středu 26. dubna v 16.00.

Linhartovy jsou zámek ve stejnojmenné vesnici, která je dnes součástí Města Albrechtic v Moravskoslezském kraji. Řeka Opavice zde tvoří státní hranici mezi Českem a Polskem. Po roce 1580 zahájil Václav Haugvic z Biskupic přestavbu pozdně gotické vodní tvrze na zámecké sídlo v renesančním slohu. Po 2. světové válce objekt chátral až do roku 1973, kdy zde byly provedeny nejnutnější opravy a do zámku byl umístěn sklad Ministerstva zdravotnictví. Tím ale jeho jeho historie neskončila. Redaktor Antonín Žolnerčík Linhartovy navštívil a k mikrofonu si pozval dlouholetého kastelána Jaroslava Hrubého. Jejich rozhovor naladíte ve středu 26. dubna ve 20.15.

Jaromír Honzák je především jazzový basista, který se na české jazzové scéně pohybuje 40 let. Je držitelem pěti žánrových cen Anděl v jazzové kategorii, které získal za svá sólová alba. Žánr přesahuje např. spoluprací s Ivou Bittovou nebo Nikol Bókovou, dlouholetým členstvím v kapele Bratří Ebenů či v sestavě Phoenix Quartet. V Čaji do páté ve čtvrtek 27. dubna si v 16.00 představíme jeho starší i novější projekty slovem i ukázkami.

V knize Josefa Ptáčka S mobilem do Božího království? najdeme pětadvacet úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i zlý pán. Na internetu hledáme čerstvé zprávy. Nakupujeme, platíme a připojujeme se k různým institucím. Posloucháme internetové rádio, podcasty a hrajeme hry. Je to pro nás dnes nepostradatelný pracovní nástroj, který pomáhá našemu vzájemnému propojení i ke vzdělávání. Mobil nás provází doslova na každém kroku. Vytváří zcela nový životní prostor, jenž má vliv na naši koncentraci, vztahy a naše tělesné, duševní a duchovní zdraví. Bereme ho do ruky v průměru každých deset minut. Co nám to přináší a co bere? Celkem dvacet pět konkrétně zaměřených kapitol upoutá naši pozornost na to, jak mobil a internet využít co nejlépe a jak se přitom vyhnout různým úskalím. Autor je optimista i realista. Mobilní telefon a internet se mohou stát nástrojem růstu Božího království v našem životě i v životě těch, s nimiž se skrze ně setkáváme. Do knihy nahlédneme v Knihovničce v sobotu 29. dubna od 13.30.

Rozhovor s ředitelem zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Číně Lukášem Pokorným nabídne pořad Za kostelem. Jak se syn z rodiny kulaka, kmotřenec Marie Zahradníčkové, nejmladší dcery komunisty pronásledovaného básníka, dostal k čínské kultuře, jazyku, zastupování České republiky v Pekingu? Co si myslí o čínské společnosti a co o ní ve své současné pozici může říct? Jaký vliv na to má jeho čínská manželka? A jak v tomto mezikulturním manželství žije svou křesťanskou víru? K poslechu pozve v neděli 30. dubna ve 20.15 Jan Hanák.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář