katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 20. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 15. května bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 16. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 17. května v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. dubna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 21. května v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunce k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

V roce 2022 uplynulo už tři sta let od vysvěcení nového poutního kostela ve Žďáře nad Sázavou zasvěceného novému českému světci Janu z Nepomuku. Letos si připomínáme přesně tři století od úmrtí stavitele, Jana Blažeje Santiniho-Aichla. K těmto výročím se Horácká muzika rozhodla připravit projekt mapující projevy hudební lidové kultury spojené s osobností sv. Jana Nepomuckého. Ve spolupráci s řadou institucí (např. Památník národního písemnictví) bylo shromážděno dostatečné množství archivního materiálu k výběru a hudebnímu zpracování. V pořadu tak zazní písně vybrané z historických poutních kancionálů i sbírek lidových písní Horácka. Premiéru pořadu přenáší Proglas 17. května od 16.00 živě z koncertního studia Proglasu.

Dne 18. května 2023 se v pražské Malostranské besedě uskuteční vzpomínkový koncert na Bradleyho Strattona – muzikanta, který na české hudební scéně zanechal nesmazatelnou stopu. Za pouhých šest let strávených v Praze v devadesátých letech stihl založit dvě souběžně prosperující kapely (Snake Eaters a Circus Praha) a spolupracovat s celou řadou místních muzikantů (Ivan Hlas, Anna K, Lucie Svobodová. Meky Žbirka, November 2nd a mnoha dalšími). Přestože se pak přestěhoval zpět do New Yorku, každoročně se vracel, a s oběma výše zmíněnými kapelami příležitostně koncertoval. Dále také udržoval kontakt s místní hudební scénou. V září 2022 bohužel v pouhých 55 letech zemřel na infarkt. Pořad Heleny Bretfeldové se pokusí o vzpomínkovou reflexi jeho širokého hudebního záběru během jeho pražského působení. Poslouchejte Čaj do páté ve čtvrtek 18. května od 16.00.

V pořadu Na stole je téma se zaměříme především na pomáhající centra Diecézní charity Hradec Králové. Jednak zmíníme funkce Dobrovolnického centra, dozvíme se, kde všude působí a dále si představíme Integrační centrum pro cizince a také Poradnu pro cizince a uprchlíky. Zvláště zde pak zmíníme, jak tyto instituce reagovaly aktuálně na pomoc Ukrajincům. Poslouchejte v pátek 19. května od 9.00

Rozhovor s hrobařkou Romanou Odstrčilovou, která v rodinném pohřebnictví nejen pracuje, ale vnímá v tom silný moment poslání. Jak doprovázet pozůstalé ve smutku nad jejich blízkým? Jaký je a má být vztah do jisté míry odosobněné profesionality a lidské blízkosti ze strany pracovníků pohřebnictví? Jak vypadá doprovázení pozůstalých od smrti a odvozu těla až po pohřeb, respektive vydání urny? A jak se stará o zemřelého? Jen důstojnou péčí o jeho mrtvé tělo, nebo třeba i modlitbou? Připravil Jan Hanák. Za kostel se spousta z nás schovává a spousta z nás dokonce říká, že kostel je to hlavní, jediné... a stačí. Jenomže nestačí. Ježíš své učedníky neposlal do bezpečného kostela, nýbrž na hlubinu, přesněji řečeno do celého světa, kde nikdo příliš netuší, co ho čeká. Žádné téma není tabu. Další vydání pořadu Za kostelem uslyšíte v neděli 21. května od 20.15.

Ze dna až na vrchol, z Hřenska na Luční boudu, pošle své účastníky 26.–27. května štafetový benefiční běh na podporu léčby závislostí, kterou pořádá společnost Sananim. Proč je dobré přemýšlet o závislostech, ale nesoudit a běžet? Dozvíte se v aktuální podcastu Za 5 pět – poslouchej v audioarchivu a obvyklých podcastových aplikacích.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář