katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 22. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

v pondělí 29. května bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 30. května v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 1. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 2. června v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého v Proglasu, v neděli 4. června mimořádně v 10.30 mši svatou z farnosti Slavkov u Brna u příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o farnosti.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Studentský dokument MUNI o znásilnění a způsobu, jak se s tím vyrovnat, a debata s autorkou Magdalénou Blažkovou. Autentické svědectví ženy, která vzápětí po útoku v parku své trauma popsala do hlasové zprávy přátelům, v paralelní kompozici s její výpovědí nějaký čas poté. Její bolest nesnižuje příliš ani to, že znásilnění nebylo „dokonáno“. Více se dozvíte v pořadu GenZ v pondělí 29. května od 22.00.

160. výročí založení Červeného kříže je velkým milníkem v historii této humanitární organizace. Od svého založení v roce 1863 se Červený kříž stal symbolem naděje a pomoci pro miliony lidí po celém světě. Poskytuje zdravotnickou péči, sociální podporu a ochranu lidských životů. Výročí přináší prostor k ohlédnutí za úsilím a obětavostí lidí, kteří se angažovali v rámci Červeného kříže, a vyjadřuje naději na další rozvoj organizace a její schopnost pomáhat v budoucích letech těm, kteří to nejvíce potřebují. Dozvědět se o něm více můžete v úterý 30. května ve 20.15.

Skladatel Jan Novák patří k našim předním skladatelským osobnostem druhé poloviny 20. století. V Oktávě v pátek 2. června od 16.00 si připomeneme smutné výročí podstatné události jeho života. Před 55 lety, po invazi vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, bylo pro něj totiž neudržitelné setrvat v milované vlasti. Hostem bude hudební vědec Martin Flašar, který se jeho tvorbě a životu dlouhodobě věnuje.

Svatý Jan od Kříže v r. 1563 vstoupil ke karmelitánům v Medině del Campo. V rozvíjející se tereziánské reformě řádu zastával mnoho funkcí. Jeho díla o duchovním rozvoji člověka patří k vrcholům křesťanské spirituality. V roce 1726 byl prohlášen za svatého a roku 1926 za učitele církve. Jeho mystické poezii věnujeme červnové vydání měsíčníku Pěna dní v neděli 4. června od 13.30.

1. červen je Mezinárodním dnem dětí, a proto se Knihovnička v sobotu 3. června od 13.30 věnuje literatuře právě pro ně. Výběr knih je určen jak pro nejmenší, tak i pro větší děti. Nebudou chybět veselé říkanky, příběhy ze života, povídání o vesmíru, misál pro děti, ale třeba také komiksy či dárkové knížečky do kapsy. Ukázky z některých knih přečtou děti, ale také autoři.

V neděli 4. června dojde ke změnám v programu v souvislosti se slavnostní mší svatou, kterou bude u této příležitosti ve Slavkově u Brna sloužit apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo a kterou vám díky laskavému svolení TV Noe nabídneme přímým přenosem od 10.30.
Zároveň si můžete poslechnout Radioreport, který o tomto výročí natočila Anna Janošková. Začátkem března letošního roku informovala média o archeologických nálezech ve Slavkově u Brna. Jedná se o základy bývalého kostela sv. Jakuba, který stál vedle slavkovského zámku do poloviny 18. století. V letošním roce si město připomíná 700. výročí první písemné zmínky o tomto kostele a s ním i slavkovské farnosti. Rozhovor s místním římskokatolickým farářem Milanem Vavrem uvádíme v mimořádném čase od 9.00.
  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář