katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 23. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese www.proglas.cz.

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 5. června bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 6. června v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 8. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 9. června v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Ducha Svatého v Proglasu, v neděli 11. června v 9.00 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Jablonecké muzeum skla a bižuterie je jediné svého druhu na světě. A právě sem společně s Proglasem zavítáme v pondělí 5. června od 20.15 v pořadu Radioreport. Muzeum kromě stálých expozic a příležitostných výstav disponuje vlastní knihovnou, pořádá program pro rodiny s dětmi, tvořivé dílny a další akce. S Janou Rambouskovou o muzeu a historii sklářství pohovořila jeho ředitelka Milada Valečková.

„Natáčím dokumenty, protože chci komunikovat s lidmi.“ „Rozhlas patří nám všem, nesmíme se ho vzdát.“ „Jak se holka z dánské farmy stala skvělou českou dokumentaristkou.“ To jsou jen tři názvy rozhovorů, která tato výjimečná žena poskytla tuzemským médiím. V mediálním prostoru nepřehlédnutelná dokumentaristka Brit Jensen se ujala i dramaturgie studentských dokumentů pro pořad GenZ na Proglasu. Je autorkou řady rozhlasových dokumentů oceňovaných v tuzemském i mezinárodním kontextu. Na stanici Český rozhlas Radio Wave zakládala a dramaturgovala dokumentární řadu DokuVlna. Nyní je na volné noze, k čemuž přispěl i pětidílný true-crime podcast Matematika zločinu, který tvořila s Magdalenou Sodomkovou a který rozvířil vody nejen v Českém rozhlasu. S Brit Jensen debatuje v pořadu GenZ v pondělí 5. června ve 22.00 Jan Hanák.

Nedávno osmdesátiletý český multiinstrumentalista, skladatel a textař Jan Spálený, starší bratr zpěváka Petra Spáleného, je výraznou osobností české hudební historie. Na pražské konzervatoři vystudoval hru na tubu, hraje i na další nástroje a také zpívá. Spolupracoval s plejádou českých zpěváků a hudebníků, vlastní ansámbl ASPM (amatérské sdružení profesionálních muzikantů) založil ho v roce 1984 a vede jej dodnes. Mnoho let pracoval jako rozhlasový dramaturg. V posledních letech uvádí na stanici Dvojka Českého rozhlasu vlastní hudební pořad „Je mi ctí“. Proglasu bude ctí nastínit jeho autorský, hráčský i zpěvácký profil v rubrice Křižovatky v pořadu Čaj do páté ve čtvrtek 8. června od 16.00.

Kapela Mrakoplaš se pojmenovala podle nedostudovaného mága ze série knih Terryho Pretchetta Úžasná Zeměplocha. Aktuální album skupiny má název Tichá radost a je věnováno „malým radostem, které nekřičíme do světa, ale sdílíme je jen velmi zřídka a jen s těmi opravdu nejbližšími“. Ve studiu Radia Proglas se bude o albu hovořit během pořadu Jak se vám líbí jeden z kytaristů a zpěváků skupiny Martin Kalenda. Poslechnout si tento rozhovor můžete 9. června od 19.15.

V týdeníku Slyšte, lidé! vás tentokrát na Proglasu pozve Milan Tesař na hudební výlet do Itálie. 10. června se můžete v 19.15 těšit na nové nahrávky hudebníků různých žánrů od lidové hudby přes experimentální jazz až po hudbu elektronickou. Představíme si několik akordeonistů, zajímavé zpěvačky, ale také mezinárodní projekty s účastí italských muzikantů.
Rozhovor s Romanem Dragounem, rockerem, jehož písně jsou jeho kazatelnou, přinese další díl pořadu Za kostelem. „Ale nemůžeš tlačit na pilu,“ říká. Jak souvisí kázání s osobním životem? Jak se vypořádat s tím, když úplně nekonvenují? Jak být autentický? Jak dopadne rozhovor dvou přátel, z nichž jeden je nálepkován jako progresivista, který podsekává kořeny naší kultury, a druhý jako konzervativec, který za každým rohem vidí démona? Odpovědi na tyto otázky uslyšíte 11. června od 20.15 na Proglasu.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář