katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 24. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 12. června bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 13. června v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 15. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 16. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 18. června v 9.00 mši svatou z kostela svatého Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Bezmála dvě desetiletí velice prospěšné činnosti má za sebou mobilní hospic Ondrášek se sídlem v Ostravě-Zábřehu. Zařízení vzniklo v roce 2004 po osobní zkušenosti JUDr. Sylvy Vartové jako hospic pro dospělé. Od roku 2011 pečuje také o pacienty dětské. Redaktor Antonín Žolnerčík si přímo na místě pozval k mikrofonu ředitelku Bronislavu Husovskou, PR pracovnici Janu Joškovou a terénní zdravotní sestru Zuzanu Dohnálkovou. Pořad Radioreport poslouchejte na Radiu Proglas ve středu 14. června ve 20.15.

Dalším pokračování volné série je v pořadu Čaj do páté věnované výjimečným sidemanům. Ti nenápadně, ale zajímavě a originálně podporují vůdčí osobnosti různých hudebních seskupení. Navíc sami tvoří vlastní muziku. Ve čtvrtek 15. června od 16.00 se dostaneme k nástroji zvanému dobro a hráči, jenž ho mistrně ovládá – je jím Luboš „Nožka“ Novotný, jeden ze zakládajících členů kapely Druhá tráva.

17. června se v brněnském Národním divadle uskuteční premiéra nového nastudování opery Salome Richarda Strausse. 16. června bude hostem v pořadu Oktáva šéfdirigent Janáčkovy opery Marko Ivanović, který prozradí více o novém nastudování díla, ale také o svých dalších dirigentských a skladatelských projektech. Poslouchejte od 16.00.

Autorskou knihu Být blíž, čtení na každý den, jejíž vydání provázely všelijaké těžkosti, představí Hana Pinknerová. „Ilustrace Markéty Müllerové ji povznesly na úroveň, o jaké jsem u svých knih zatím jen snila. Původně jsem knížku čtení na každý den vůbec psát nechtěla. Měla jsem ale takový neodbytný dojem, že mi Bůh naznačuje, abych to přece jenom zkusila,“ říká autorka. Každý měsíc má v knize svoje téma, každý den krátkou úvahu. Cílem bylo být blíž – sama sobě, svým milovaným a samozřejmě Bohu. Pořad Knihovnička naladíte na Radiu Proglas v sobotu 17. června od půl druhé odpoledne.

Týdeník Slyšte, lidé! tentokrát zamíří do světových hudebních archivů. Posluchače přesune do doby vzdálené několik desetiletí a společně navštíví celkem osm zemí a pět kontinentů. Tento pořad Radia Proglas, který můžete poslouchat v sobotu 17. června od 19.15, přiblíží například zlatou éru venezuelské salsy, připomene jednu velmi slavnou egyptskou zpěvačku, prozradí, kdy a jak se do ekvádorské hudby dostaly „vesmírné zvuky“ a řeč bude i o pozůstalosti jednoho z nejslavnějších afrických kytaristů.

Pořad Za kostelem přinese rozhovor s představiteli takzvané Františkovy ekonomiky Josefem Zvoníčkem, koordinátorem aktivity v Česku a na Slovensku, a Erikou Šlachtovou, vědkyní Ústavu botaniky a zoologie Masarykovy univerzity. Co je vede i jako křesťany k tak velkému angažmá ve prospěch ochrany životního prostředí? „Neblázněte a stůjte oběma nohama na zemi,“ mohou často slyšet od starších a zkušenějších. Jenže princip chůze spočívá v tom, že jedna noha stojí na zemi a druhá se vznáší. Ekonomika není jen o penězích. Sousloví oikos-nomos hovoří o správě domu, uspořádání života, světa, kde duchovní se snoubí s hmotným. Koneckonců podobně jako v člověku samém. Tento pořad připravil Jan Hanák a můžete si ho poslechnout v neděli 18. června od 20.15 na vlnách Proglasu.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář