katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na předposlední červnový týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 19. června bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 21. června v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 22. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 23. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 25. června v 9.00 mši svatou z kostela svatého Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Absolventský dokument studentky MUNI o poutním místě Římov v jižních Čechách pohledem místních obyvatel a debata s autorkou Evou Petrovou, to vše nabídne pořad GenZ v pondělí 19. června od 22.00. Jak se žije římovským obyvatelům v sousedství kdysi slavného poutního chrámu a pašijové cesty? A trochu obšírněji. Jaká je duchovnost Jihočechů? Jak se jim daří žít v okolí tolika sakrálních památek? Věří v ně či skrze ně? Ignorují je? Nesnáší je? Autorka prostřednictvím tří protagonistů různých generací usiluje o zmapování jejich proměnlivých vztahů ke kulturní/duchovní památce, která spoluutváří jejich domov. Ve druhém plánu sleduje cestu vývoje římovských pašijí ovlivněnou politickými režimy i samotnými obyvateli.

Na výstavišti v Brně proběhne 5. – 9. července 2023 Katolická charismatická konference, která bude mít letos motto „Štěstí, kde bychom ho nečekali“. V pořadu Na stole je téma bude v úterý 20. června na Proglasu od 9.00 řeč o charismatických konferencích obecně ale i o té letošní. Posluchači se od hostů – Kateřiny Lachmanové, Jany Svobodové a Pavla Kříže dozví jak se přihlašovat, co zajímavého na zájemce čeká a jak bude konference organizována. Připojeny budou i zážitky respondentů z minulých konferencí.

Kupujete dětem na konci školního roku knížku? A sázíte na osvědčenou klasiku, nebo procházíte knižní novinky? Čtete si s dětmi? Čtou vaše děti? S mikrofonem olomouckého studia navštíví pořad Radioreport knihkupectví Zlatá velryba, které se specializuje na knížky pro děti. Ve čtvrtek 22. června od 20.15 jím posluchače provede jeho majitelka, spisovatelka Tereza Pařízková a prozradí nejen to, jak vybrat správnou knihu na prázdniny.

Pořad Knihovnička představí knihu s názvem Štěstí, kde ho nečekáš od Jacquese Phillippa. Dílo pojednává o blahoslavenstvích. „Každý křesťan by měl kolem sebe šířit vůni evangelia, pokoje, laskavosti, radosti a pokory. Jsem přesvědčen, že chudoba ducha je klíčem duchovního života, klíčem každé cesty ke svatosti i veškeré plodnosti. Blahoslavenství obsahují moudrost plnou světla, která uvádí člověka do svobody,“ říká autor. Knihu představí na vlnách Proglasu Kateřina Lachmanová v sobotu 24. června od 13.30.

Rozhovor s Klárou Petrželkovou, vědkyní, primatoložkou Akademie věd ČR, která podstatnou část svého života pravidelně tráví v pralesích Středoafrické republiky, zazní v pořadu Za kostelem v neděli 25. června od 20.15. Jak se v jejím příběhu snoubí věda a víra? Je velký rozdíl mezi společenstvími lidí a primátů? Dá se mluvit u lidoopů o rodině? Myslí si Klára, že lidoop umí milovat? Co oceňuje na současné evropské společnosti a co na africké z pralesů? Je to především respektabilní vztah ke stáří a nesvazující vztah k dětem a jejich výchově, co je podle ní inspirativní u afrických přírodních národů. Matka v Evropě je obvykle tou, která ve jménu výchovy dětí zahazuje veškeré své kariérní ambice. V Africe ale jistý nadhled a výchovná role celé komunity umožňuje matce žít dál a nedefinovat se pouze svou mateřskou rolí. Sama Klára se o to pokouší ve vztahu ke svému dítěti a zdá se, že to funguje. Nepřizpůsobuje ani tak svůj život dítěti, jako své dítě vpouští do svého života, i vědeckého. Je tato africká inspirace kompatibilní s evropským diktátem výchovy, která má co nejlépe dítě připravit na život v moderní společnosti? Připravil Jan Hanák.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář