katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 26. týden z Radia ProglasVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 26. června bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 27. června v 18.00 mši svatou z rozhlasové kaple Svatého Ducha v Proglasu, ve čtvrtek 29. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 30. června v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 2. července v 9.00 mši svatou z kostela svatého Bartoloměje v Pardubicích.

Modlitbu růžence nabízíme ve středu v 18.00 a v úterý a v pátek ve 22.30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Korunky k Božímu milosrdenství. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00, Modlitbu za rodiny potom od 18.25.

Reportážní dokumoment MUNI o hraniční poruše osobnosti a unikátní dialekticko-behaviorální terapii a debatu s autorkou Janou Kolafovou nabídne v Proglasu pořad GenZ v pondělí 26. června od 22.00. Co je hraniční porucha osobnosti? Proč dosavadní psychiatrické metody selhávají, respektive se zaměřují pouze na léčbu příznaků? Dokud se neobjevila dialekticko-behaviorální terapie. Čím je tak výjimečná? A proč je možné ji absolvovat pouze na jednom místě, a to ve Fakultní nemocnici Brno? Čekací doba je půldruhého roku, což může být pro čekatele fatální. Přehnané emoční stavy totiž mohou člověka s touto poruchou dovést až k sebevraždě a stává se to pohříchu často. Sama autorka je v problematice osobně angažovaná, neboť s touto poruchou žije. S autorkou Janou Kolafovou, nejen o dokumentu s názvem Diagnóza Hraničář, debatuje Jan Hanák.

Rozhovor s Tomášem Halíkem natáčený při příležitosti jeho 75. narozenin nabídne Radio Proglas v pořadu Na stole je téma. S farářem akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze, přednášejícím na filozofické fakultě Univerzity Karlovy a držitelem Templetonovy ceny se Jana Rambousková v rozhovoru v úterý 27. června v 9.00 dotkne společenských, duchovních a politických otázek a společně proberou i ošemetná témata.

Před 225 lety se v Hodslavicích nedaleko Nového Jičína narodil František Palacký, který vešel do dějin jako Otec národa. Redaktor Antonín Žolnerčík při této příležitosti Hodslavice navštívil a k mikrofonu si pozval zdejšího faráře sboru Českobratrské církve evangelické Lubomíra Červenku. Během natáčení pořadu Radioreport navštívili nejen místní evangelický kostel, ale také dřevěný kostel svatého Ondřeje, rodný dům Františka Palackého a budovu tzv. Staré evangelické školy. Pořad uslyšíte na vlnách Proglasu ve středu 28. června od 20.15.

Se slovenským saxofonistou Erikem Rothensteinem Milan Tesař v pořadu Jak se vám líbí představí pět různých projektů z let 2022 a 2023. Půjde mimo jiné o kapelu Babele Beat Band, o duo Lento Ad Astra, o soubor Ansambel SO36, o saxofonové kvartetu Deus Sax Machina a také o společné album se španělským flétnistou Jorgem Pardem. Žánrově se budou pohybovat na škále od soudobé vážné hudby přes jazz po world music. Pořad naladíte ve čtvrtek 29. června od 19.15.

V pořadu Knihovnička na Proglasu představí pár tipů z literatury nejenom na dovolenou, prázdniny, ale i na jakoukoliv volnou chvíli. Knihy jak pro muže, ženy, tak i pro děti, vybrala a povídat o nich bude v sobotu 1. července od 13.30 Hana Pinknerová, spisovatelka a majitelka knihkupectví v Brně.

Rozhovor s inspirativním knězem středního věku, který se navzdory mnohému a mnohým stal opět studentem, a to jen před pár týdny nabídne pořad Za kostelem. Tentokrát ovšem nejde o teologii, ale o žurnalistiku. Jaké to je studovat s čerstvými maturanty? A proč vlastně? Se studentem Janem Krbcem hovoří jeho pedagog Jan Hanák a jejich rozhovor si můžete poslechnout v neděli 2. července ve 20.15 a také kdykoliv jindy v podcastových aplikacích.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář