katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

První prázdninový týden na ProglasuVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 3. července bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 4. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 5. července mimořádně v 8.30 mši svatou z baziliky Nanebevzetí Panny Marie a svatých Cyrila a Metoděje na Velehradě, ve čtvrtek 6. července v 16.45 mši svatou z Katolické charismatické konference, v pátek 7. července v 16.45 mši svatou z Katolické charismatické konference, v sobotu 8. července v 16.45 mši svatou z Katolické charismatické konference, v neděli 9. července v 11.00 závěrečnou mši svatou z Katolické charismatické konference.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu a ve čtvrtek v 18.00, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Jak si pozorní posluchači jistě všimnou, vzhledem k prázdninovému času nastávají drobné změny i v programu. Některé pořady se odeberou na dovolenou a v letních měsících je nahradí jiné. Proglas zve své posluchače k modlitbě růžence nově v pondělí místo Rudlu v 17.10 a v neděli v 18.25. Posluchači také mohou od začátku července poslouchat ChariTALK, který nabídne rozhovory se zajímavými hosty. Programu se týkají ještě další drobné změny, přečíst si o nich můžete na webu Radia Proglas.

V úterý 4. července si nenechte od 9.00 ujít pořad Na stole je téma. Přinese příběh konvertitky Jany. Obrácení je u někoho delší proces. U někoho jde o náhlé rozhodnutí. V katolické církvi je každý rok pokřtěno asi 1000 lidí starších čtrnácti let. Každý ten člověk je jedinečný a stejně tak jedinečný je důvod, proč se rozhodl k tomuto kroku. Nabízíme rozhovor s Janou Hrdinovou – mladou ženou, která uvěřila v dospělosti. Ale nejenom to. Vydala se sama na pouť do Santiga de Compostela.

Během prázdnin na Proglasu uslyšíte reprízy Barvínku, které připravil rozhlasový kroužek Sluchátko z Olomouce. První díl přináší pohled dětí na to, jaké to je, když jsme někde poprvé. Otevřeme vědecké okénko, prolistujeme zajímavou knížku a uslyšíme rozhovor s panem Josefem Lakomým. Jaká je jeho profese? A jak se jeví očima dětí? Odpovědi nejen na tyto otázky poslouchejte v úterý 4. července od 17.10.

Pořad Radioreport představí život českého jezuity Adolfa Kajpra, který zemřel v komunistickém vězení. Pavel Smolek si k rozhovoru přizval Milana Hulínského ze spolku Klíče pro demokracii a sochařkou Kláru Žán Valentovou. Společně ve středu 5. července od 20.15 přestaví záměr vybudovat v Bratronicích u Kladna pomník právě P. Adolfu Kajprovi.

Součástí festivalu Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou je každý rok několik mimořádných hudebních projektů. O těch, které se chystají na konec července 2023, bude ve studiu Radia Proglas s Milanem Tesařem hovořit v pořadu Jak se vám líbí ředitel festivalu Michal Schmidt. Řeč bude například o koncertě Housle nad Oslavou, o hudbě ke tkaní koberců nebo o Orchestru Folkových prázdnin. Festival bude probíhat od 22. do 29. července a pořad můžete poslouchat 6. července od 19.15.

V pořadu Oktáva nabídne Radio Proglas svým posluchačům premiérový díl o 24. ročníku Letních slavnostech staré hudby. Letošní ročník tohoto mezinárodního festivalu přiblíží Josefina Knoblochová v pátek 7. července od 16.00. Ohledně programu i dalších zajímavostí ze života festivalu, který se odehraje v Praze na přelomu července a srpna, ji vyzpovídala Radka Rozkovcová.

Rozhovor s Janem Špilarem nabídne pořad Za kostelem. O jeho kadeřnictví lze s jistou nadsázkou říct, že jde o nejoblíbenější brněnskou zpovědnici. Spojuje v sobě kadeřnického génia, mnicha, manžela, mima, aktivistu, otce, dědu a mnoho dalšího. Na Proglasu ho můžete slýchat každé pondělí od 18.00 při Modlitbě z oficíny. V rozhovoru 7. července od 17.10 prozradí, kdy byl pozván do Hollywoodu a mnoho dalšího.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář