katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Výběr z programu Radia Proglas na 28. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 10. července bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 11. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 13. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 14. července v 18.00 mši svatou budeme také vysílat, v neděli 16. července v 9.00 z kostela sv. Jana Křtitele ze Šumperka.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu a ve čtvrtek v 18.00, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Přírodní labyrint v Brandýse nad Orlicí byl v roce 2023 zařazen mezi dvacet vybraných nejkrásnějších labyrintů světa. Jeho tvůrci se inspirovali dílem Jana Amose Komenského – Labyrint světa a ráj srdce. Radioreport z Brandýsa nabídne v pondělí 10. července od 20.15 rozhovor s Terezou Dobešovou a Zdeňkem Držmíškem, ale i s návštěvníky bloudícími v labyrintu.

Skupina Ró vznikla jako spolupráce zkušeného hudebníka Michala Němce ze skupiny Jablkoň s triem The BladderStones a zpěvačkou Annou Břenkovou. Ve spolupráci s producentem Ondřejem Ježkem kapela vydala na jaře 2023 své druhé album Mlhoviny. Nejen o něm bude ve studiu s Marzinem Kyšperským hovořit Michal Němec. Pořad Jak se vám líbí můžete na vlnách Proglasu poslouchat v úterý 11. července od 19.15.

Slovem i hudebními ukázkami pozveme posluchače Proglasu do Lipova, Javorníka, Hrubé a Malé Vrbky, Kuželova a především do Velké nad Veličkou, kde se letos 20. – 23. července konají tradiční Horňácké slavnosti. V pořadu Folklorní okénko představíme program slavností, letos věnovaný několika jubilujícím sborům a především výjimečnému zpěvákovi a tanečníkovi, letos devadesátiletému Dušanovi Holému. Na slavnosti vás pozve hudební redaktorka Helena Bretfeldová ve středu 12. července od 16.00.

Jako přírodovědec nedokázal Arthur Sniegon přenést přes srdce, že 90 % slonů umírá rukou člověka. Rozhodl se tomuto trendu čelit a aktivně se zapojil do ochrany těchto velkých savců. Díky jeho organizaci Save Elephants se teď situace pro slony zlepšuje, boj s pytláctvím není ale ještě ani zdaleka u konce. O slonech, o pytláctví, ale i o dalších tématech bude řeč v pořadu Na stole je téma v pátek 14. července po deváté hodině dopoledne.

Světlo je život, světlo je naděje… ale je tomu tak za všech okolností? Švédský vědec Johan Eklöf ve své knize Manifest za tmu zkoumá, jak umělé osvětlení a světelný smog ovlivňují přirozené biorytmy fauny, flóry i člověka. Rovněž poukazuje na to, jak důležitá je pro život tma a proč bychom si ji měli chránit, a ne se jí bát. Autor je zoolog, avšak na dosud opomíjený problém nadměrného využívání umělého osvětlení se dívá rovněž z pohledu kulturní historie, ekologie a filozofie. Pořad Knihovnička uslyšíte v sobotu 15. července od půl druhé odpoledne.

Rozhovor s Pavlem Konzbulem, brněnským biskupem, fyzikem, pedagogem. Jaká je jeho vize církve v současnosti? Jak vnímá vztah mezi konzervativním a progresivním? Podle vlastních slov nechce jít v církvi jen s hlavním proudem, ale chce brát do hry i proudy vedlejší a zátoky. Co říká na kritiku, že dost možná jsou už na okraji samotní biskupové? A ukazuje se takový, když už ne přímo hlavní, ale přinejmenším silný proud v probíhající synodě, v tématech otevíraných katolíky bez kněžského svěcení? Jaká podle něj je a má být církev synodální, a to nejen v proklamacích, ale v konkrétních tématech? Odpovědi na tyto, ale i mnohé další zajímavé otázky zazní v pořadu Za kostelem, který naladíte na Radiu Proglas v neděli 16. července od 20.15.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář