katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

29. týden na Radiu ProglasVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 17. července bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 18. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 20. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 21. července v 18.00 mši svatou z kostela svatého Jana Křtitele v Telnici, v neděli 23. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Křtitele ze Šumperka.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu a ve čtvrtek v 18.00, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Prázdniny. Čas pohody, radosti, odpočinku, na který se děti těší celý rok. Dva měsíce mohou však být i strašákem pro rodiče. Změna režimu přináší i mnohá nebezpečí. A nejsou to jen úrazy. Během letního volna číhají na děti nejrůznější nástrahy třeba na sociálních sítích. Jak se jim i těm ostatním vyvarovat? Jaká je prevence, aby děti nejoblíbenější měsíce v roce „přežily“ bez újmy. Na to odpoví v pořadu Aleny Šedivé Na stole je téma psycholog Jan Veselý ve středu 19. července od 9.00.

Křesťanský festival UNITED 2023 proběhne od 17. do 19. srpna ve Vsetíně. Vystoupí na něm například britská skupina Hillsong London, slovenské formace ESPÉ, Timothy nebo Miriam Kaiser. Řeč o něm na Proglasu bude o měsíc dříve, ve středu 19. července od 19.15. Z českých interpretů přijaly pozvání skupiny Adonai, On Fire a další. Pozvánku na festival připravila Anna Janošková pro pořad Jak se vám líbí.

Michal Horáček není pouhým textařem, i když by mu tato profese zcela jistě dokázala získat proslulost a dobrý příjem. Ve skutečnosti je renesanční osobností s mnoha dovednostmi a širokými zájmy. Na vlnách Proglasu ho uslyšíte ve čtvrtek 20. července v 16.00 Právě dokončuje další vysokou školu, píše operu s Michalem Kocábem a stále něco vymýšlí a podniká. Své texty dokázal svěřit i méně známým interpretům a mnohým z nich pomohl se prosadit. Povídat si o své práci bude s hudební redaktorkou Helenou Bretfeldovou v pořadu Čaj do páté.

Rozhovor s Markem Kejíkem, studentem Vysokého učení technického a pro akademický rok 2022 – 23 předsedou Vysokoškolského katolického hnutí v Brně. Která témata v církvi považuje za nosná, která za opomíjená, která za přeceňovaná, která za palčivá, která za hloupě komunikovaná? Co je důležité v misijním poslání církve pohledem mladého aktivního katolíka? Jaký jazyk podle něj vyžaduje evangelní zvěst dnes? A vyžaduje vůbec nějakou inovaci? Odpovědi na tyto otázky poslouchejte v pátek 21. července od 22.30 v pořadu Za kostelem.

Kniha Vzorec moudrosti amerického spisovatele a katolického kněze Richarda Rohra je rámcem pro pochopení fází duchovního vývoje a růstu. Na své duchovní cestě jedinec prochází několika etapami, které se od sebe liší. Podle Rohra dílo nabízí plán pro jednotlivce, kteří se snaží růst ve svém porozumění a spojení s božstvím, a může pomoci vést každého z nás k naplněnějšímu a smysluplnějšímu životu. Posluchačům knihu, jež vyšla v březnu 2023 a přeložila ji Jana Ogrocká, představí Ivo Lukáš, spolumajitel Nakladatelství Barrister & Principal Brno, nyní s novým názvem Lukáš a syn v pořadu Knihovnička v sobotu 22. července od 13.30.

Charita Česká republika je největším nestátním poskytovatelem zdravotních služeb u nás a průkopníkem v domácí péči. O té bude řeč v dalším díle ChariTALK s Ludmilou Kučerovou, skvělou zdravotní sestrou, empatickým člověkem a bojovnicí za práva zdravotních sester. Nejenže je domácí péče osmkrát levnější než pobyt v nemocnici, ale zároveň se doma cítíme lépe, protože jsme obklopeni svými nejbližšími. Ludmila Kučerová v podcastu v sobotu 22. července od 16.55 přiblíží práci zdravotních sester v Charitě, financování domácí péče i to, zda můžeme poznat, že náš milovaný člověk odchází.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář