katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na poslední červnový týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 24. července bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 25. července v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 27. července v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 28. července v 16.00 mši svatou z kostela Božího Milosrdenství ve Slavkovicích, v neděli 30. července v 9.00 mši svatou z kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu a ve čtvrtek v 18.00, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Zpěvák Damir Imamović z Bosny se věnuje tradičnímu bosenskému hudebnímu stylu sevdah, přirovnávanému k blues nebo k portugalskému fadu. Jeho nové album The World and All That It Holds vzniklo ve spolupráci s bosensko-americkým spisovatelem Aleksandarem Hemonem a v červenci 2023 se dostalo na první místo prestižního žebříčku World Music Charts Europe. Přináší lidové písně z Bosny i autorské skladby a také písně sefardských židů v jazyce ladino. Rozhovor s Damirem Imamovičem o jeho novém albu po pořad Jak se vám líbí vznikl v Praze na festivalu Respect, kde tento špičkový interpret vystoupil. Poslouchejte na Proglasu v úterý 25. července od 19.15.

Olomoucká malířka Tereza Tomáštíková se věnuje komiksové kresbě, malbě na plátno i malbě interiérů, její dílo tak můžeme spatřit v několika olomouckých kavárnách. Její tvorbu nejsilněji poznamenal boj s bipolární afektivní poruchou. Právě tomuto tématu se věnuje nejen ve svých malbách, ale také jej reflektuje a detabuizuje skrze sociální sítě a YouTube kanál s názvem TeryllArt. O její tvorbě i příběhu uslyšíte v pořadu Radioreport v úterý 25. července po 20.15.

Studentský dokument MUNI a debata s autorkou Annou Janoškovou nabídne pořad GenZ ve čtvrtek 27. července od 17.10. Anna Janošková se se vydala na česko-slovenské karpatské pomezí nejen za svou babičkou, ale skrze ni i k historii rozdělení Československa. Optikou místních obyvatel je tento krok vnímán mnohdy jako násilné a nechtěné, rozhodnutí „o nás bez nás“.

Rozhovor s Tomášem Fránkem, farářem malého jihomoravského města Bučovice. Rozhovor s jemným od pohledu sympatickým knězem, který umí a chce vnímat svět a lidi v něm v jejich rozmanitosti a výjimečnosti uslyšíte v pátek 28. července o půl jedenácté večer na vlnách Radia Proglas v pořadu Za kostelem. Desetiletí se hledal jako recepční kadeřníka a později jáhna Jana Špilara. Až podal přihlášku do kněžského semináře. „Stále se učím naslouchat,“ říká. Kněz, kterého často potkáte v kolárku, přitom si na nic nehraje, neboli na kolárku nestaví svou identitu, ale naopak tento symbol naplňuje reálným obsahem, nejen ideovým, ale konkrétním.

Letošní pětasedmdesátník Honza Hrubý je skutečný houslový univerzál. Milovník Tolkienovy Středozemě a jejích hobitích obyvatel hrával ve skupině Etc. s Vladimírem Mišíkem i v kapele Framus five doprovázející Michala Prokopa, rovněž v Blues Bandu Luboše Andršta. Inspirován keltským rockem založil skupinu Kukulín, s níž postupně vydal sedm alb. Je vyhledávaným studiovým hráčem. Spolupracoval např. s Hanou Hegerovou, Janem Spáleným, ale také např. s Country Beatem Jiřího Brabce. Miniprofil připravila pro pořad Čaj do páté hudební redaktorka Helena Bretfeldová a můžete jej slyšet ve čtvrtek 27. července od 16.00.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář