katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na přelom prázdninVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 31. července bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 1. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve středu 2. srpna ve 12.15 mši svatou ze Světových dní mládeže v Lisabonu, ve čtvrtek 3. srpna v 12.15 mši svatou z SDM v Lisabonu a v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 4. srpna ve 12.15 mši svatou ze SDM v Lisabonu a v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, v neděli 6. srpna v 10.00 závěrečnou mši svatou ze SDM v Lisabonu.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu a ve čtvrtek v 18.00, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

V pořadí druhým sídelním biskupem ostravsko-opavské diecéze jmenoval papež František dosavadního administrátora diecéze, Mons. Martina Davida. V úterý 4. července apoštolský nuncius Mons. Okolo přivezl do Ostravy zprávu, že sice žádný „nový“ biskup nebude, ale přesto dojde ve vedení diecéze k výrazným změnám. Více už se dozvíte z rozhovoru redaktora Antonína Žolnerčíka s biskupem Mons. Martinem Davidem v pořadu Na stole je téma v úterý 1. srpna od 9.00.

Pořad Radioreport zavede posluchače Proglasu do pardubického Saleziánského centra u příležitosti jeho rekonstrukce. Nejdříve si povíme něco o celém salesiánském díle, hlavně však o zdejším Centru Don Bosco a jeho práci s ohroženou mládeží z dětských domovů. Dozvíme se nejen, proč centrum vzniklo, ale i kdo jsou jeho klienti a jakým problémům nejčastěji čelí, a představíme si i jednotlivé programy Centra. A proč jsme pořad nazvali Trojí saleziáni v Pardubicích, se rovněž dozvíte v našem pořadu. Poslouchejte ho v úterý 1. srpna od 20.15.

Studentský dokument MUNI o pěstounské péči na přechodnou dobu a debata s autorem Vilémem Brandou. Dílo zachycuje životy dvou pěstounských rodin na přechodnou dobu a přibližuje jejich neobyčejné životní situace během péče o svěřené děti. Snímek získal Cenu Arnošta Heinricha za rok 2022, udělovanou společně Syndikátem novinářů a Katedrou mediálních studií a žurnalistiky FSS MUNI. S oceněným autorem dokumentu debatuje Jan Hanák. Poslouchejte pořad GenZ ve čtvrtek 3. srpna v 17.10

Kytarista a zpěvák Robert Cray je jedním z nejoceňovanějších bluesových umělců současnosti. Mimo jiné je držitelem pěti cen Grammy. Rozhovor s ním vysíláme v premiéře dva dny po jeho 70. narozeninách, ve čtvrtek 3. srpna, v pořadu Jak se vám líbí od 19.15 na vlnách Radia Proglas.

Rozhovor s Marií Krčkovou, zdravotní sestrou interní kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, a Ivou Valentovou, koordinátorkou paliativní péče v Domově pro seniory Kosmonautů a koordinátorkou dobrovolníků Ženského vzdělávacího ústavu Vesna v Brně. Ten uslyšíte v pořadu Za kostelem v pátek 4. srpna od 22.30. Jak zdravotní sestru dovedla práce na gynekologii a setkání s potraty k doprovázení umírajících? Co si počít se smutkem? Jak lze dosáhnout smíření? A má být smíření doprovázeno pozitivní emocí? Jak pomáhá víra, že smrt nemusí být definitiva? Jak se ubránit manipulacím z těch nejhorších, totiž vedených v dobré víře? Doprovázet znamená jít kousek za doprovázeným, tvrdí Marie a Iva, stejně jako to, že v oboru tak důležité dobrovolnictví určují dvě slova: dobrá vůle.

  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář