katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy Radia Proglas na 32. týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 14. srpna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 15. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 17. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 18. srpna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, v sobotu 19. srpna v 12.00 nabízíme mimořádně mši svatou z kostela svatého Vavřince v Putimi, v neděli 20. srpna v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu a ve čtvrtek v 18.00, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Skupina Druhá tráva získala za své album Díl první z roku 2020 cenu Anděl v kategorii Folk. Za své další album s názvem Díl druhý z roku 2022 obdržela také cenu Anděl. A právě Díl druhý nám představí zpěvák, skladatel a textař Robert Křesťan v pořadu Jak se vám líbí. V úterý 15. srpna od 19.15 bude hovořit o spolupráci s anglickým producentem Eddiem Stevensem a také o hledání ztraceného času

Prázdniny. Čas pohody, radosti, odpočinku, na který se děti těší celý rok. Dva měsíce mohou však být i strašákem pro rodiče. Změna režimu přináší i mnohá nebezpečí. A nejsou to jen úrazy. Během letního volna číhají na děti nejrůznější nástrahy třeba na sociálních sítích. Jak se jich i těch ostatních vyvarovat? Jaká je prevence, aby děti nejoblíbenější měsíce v roce "přežily" bez újmy? Na to odpoví v pořadu Aleny Šedivé Na stole je téma psychoterapeut Jan Veselý ve čtvrtek 17. srpna od 9.00.

V pouhých pětačtyřiceti letech se uzavřela muzikantská a životní pouť výjimečného kytaristy Petra Kalandry. Byl jedním ze tří pilířů zakládající sestavy folkrockového tria Marsyas, vůdčí osobností kapely Blues Session i počáteční člen bluesové sestavy Amatérského sdružení profesionálních muzikantů, které založil spolu s Františkem Havlíčkem a Janem Spáleným. Charismatický muzikant hrával jako busker už v sedmdesátých letech v duu s Jaroslavem Hutkou na Karlově mostě a po pražských náměstích, později předváděl a prodával hudební nástroje v prodejně Amistar na Václavském náměstí v Praze. Stal se legendární postavou pražského hudebního života v době před sametovou revolucí i krátce po ní. V pořadu Čaj do páté na něj ve čtvrtek 17. srpna od 16.00 zavzpomíná hudební redaktorka Helena Bretfeldová.

Vláďa Štarha je možná podle některých měřítek naší společnosti docela obyčejný člověk. Ale už jeho úsměv a dobrá tvář signalizují, že to bude jinak. A je. Vždyť bychom o něm mohli říci třeba toto: Mladý muž, věrný římský katolík, výtečný a ochotný zedník. Poslechnout si v pořadu Radioreport rozhovor s ním stojí za to! Nalaďte si Proglas ve čtvrtek 17. srpna od 22.00.

Pětadvacet úvah o tom, proč je internet dobrý sluha i zlý pán obsahuje kniha S mobilem do Božího království? Na internetu hledáme čerstvé zprávy. Nakupujeme, platíme a připojujeme se k různým institucím. Posloucháme internetové rádio, podcasty a hrajeme hry. Je to pro nás dnes nepostradatelný pracovní nástroj, který pomáhá našemu vzájemnému propojení i ke vzdělávání. Mobil nás provází doslova na každém kroku. Vytváří zcela nový životní prostor, jenž má vliv na naši koncentraci, vztahy a naše tělesné, duševní a duchovní zdraví. Bereme ho do ruky v průměru každých deset minut. Co nám to přináší a co bere? Celkem dvacet pět konkrétně zaměřených kapitol upoutá naši pozornost na to, jak mobil a internet využít co nejlépe a jak se přitom vyhnout různým úskalím. Autor je optimista i realista. Mobilní telefon a internet se mohou stát nástrojem růstu Božího království v našem životě i v životě těch, s nimiž se skrze ně setkáváme. Knihu představí autor Josef Ptáček a odpovědný redaktor Karmelitánského nakladatelství Pavel Mareš v pořadu Knihovnička v sobotu 19. srpna od půl druhé odpoledne.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář