katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na předposlední srpnový týdenVysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 21. srpna bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 22. srpna v 18.00 mši svatou z kostela sv. Augustina v Brně, ve čtvrtek 24. srpna v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 25. srpna v 18.00 mši svatou z kostela svatého Augustina v Brně, v neděli 27. srpna v 9.00 mši svatou z kostela svatého Jana Křtitele v Šumperku.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu a ve čtvrtek v 18.00, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Od pondělí 21. srpna naladíte na vlnách Proglasu každý všední den nové Čtení na pokračování . Jedná se o četbu z knihy Farář arský, kterou pro Proglas upravila Marie Blažková. Uslyšíte ji v podání Igora Dostálka.

Jana P. S., jedna ze zpěvaček vokální skupiny Pětník, natočila v roce 2022 své první sólové album Ode zdi ke zdi. Zpívá na něm nové písně, které pro ni napsali Dušan Vainer nebo Jarda Hnízdil, ale také skladby převzaté. Původní texty jsou většinou dílem Davida Konopáče. Žánrově se album pohybuje mezi folkem, country a blues. Rozhovor s Janou P. S., která úspěšně bodovala také v naší posluchačské hitparádě, připravil Jannis Moras pro pořad Jak se vám líbí. Poslouchejte v úterý 22. srpna od 19.15

Rozhovor s úspěšnou a známou českou grafickou designérkou Veronikou Rút Fullerovou o světelném a vizuálním smogu ve vztahu k lidské psychice, návykům, lidskému zdraví. „Výzkumy ukazují, že v neosvětlené noční ulici ubývá krádeží skoro k nule, protože prostě zloděj nevidí a rozsvícenou baterkou by na sebe upozornil,“ uvádí s jemně vtipnou nadsázkou Veronika. Řeč přijde ve čtvrtek 24. srpna od 9.00 i na bezuzdné kácení stromů ve městech a co s tím může dělat občan. Pořad Na stole je téma připravil Jan Hanák.

Brněnská skupina Poletíme? v čele s frontmanem – hudebníkem, zpěvákem a výtvarníkem – Rudolfem Brančovským oslavila patnáct let od vzniku kapely vydáním dvojalba Best of do gramofonu, které se chystá pokřtít v Praze 29. srpna. O vzniku a cestě tohoto originálního hudebního sdružení, které se od ryze punkového a „turbošansonového“ stylu vypracovalo k osobitému, nenapodobitelnému soundu popírajícímu žánrové škatulky, o skládání muziky a psaní textů i o tom, jak je obtížné skloubit kariéru muzikanta a výtvarníka, si s frontmanem a duší kapely Rudolfem Brančovským popovídá redaktorka Helena Bretfeldová v pořadu Čaj do páté ve čtvrtek 24. srpna od 16.00.

Úplně poprvé jsem měl ve studiu žáka a jeho učitele, říká redaktor Radia Proglas. Čerstvě osmnáctiletého houslistu Daniela Matejču, kterému je předpovídána velká budoucnost. A jeho profesora z pražské HAMU osmdesáti šesti letého Ivana Štrause. Na rozhovor s nimi se velice těšil. Zvlášť když jako hudební ukázky si v pořadu Oktáva pouštěli debutovou nahrávku Daniela Matejči – Šest houslových sonát Eugena Ysaye. Uslyšíte v pátek 25. srpna od 16.00.

Kytarista Miloš Železňák patří k nejvšestrannějším hudebníkům na slovenské scéně a přijal pozvání do pořadu Slyšte, lidé! Nahrává sólově, v triu a dalších komorních sestavách, hostuje na albech hudebníků různých žánrů a je také členem folkové skupiny Trojka Zuzany Homolovej. Věnuje se jazzu, experimentální tvorbě, volné improvizaci, duchovní hudbě, zhudebněné poezii i hudbě lidové. V šedesáti minutách pořadu si v sobotu 26. srpna od 19.15 představíme třináct hudebních tváří Miloše Železňáka – a rozhodně to nebudou všechny podoby jeho hudby.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář