katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Zajímavé pořady na Radiu Proglas od 11. záříVysílání Radia Proglas v týdnu od 11. do 17. září 2023

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 11. září bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 12. září v 18.00 mši svatou z kaple Svatého Ducha v Radiu Proglas, ve čtvrtek 14. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 15. září v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 17. září v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25, v úterý a ve čtvrtek se můžete připojit k Živým růžencům od 22:30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

V pondělí 11. září si můžete od desáté hodiny večer poslechnout studentský dokument o pocitech mladého muže v kovidové online-výuce a s tím spojenou debatu s autorem Šimonem Vítkem. Se začátkem „normálního“ akademického roku nabízíme návrat o léta zpět, kdy dnes i dříve normální bylo ráz naráz zapovězené. Taky se vám těžko dopočítává do minulosti, před kolika lety kdy co bylo? Jakoby ta kovidová dvouletka zároveň neexistovala a zároveň znamenala exponenciálu vývoje přinejmenším myšlenkového. GenZ přináší studentské svědectví doby vychýlené. S autorem dokumentu Šimonem Vítkem debatuje Jan Hanák.

V pořadu Na stole je téma nabízíme rozhovor s Marií Křivákovou, ředitelkou Centra Veronica Hostětín, a Helenou Továrkovou, ředitelkou Nadace Veronica, o doprovázení dětí a lidí s různými zdravotními znevýhodněními k aktivnímu, ba přímo hmatatelnému vztahu s přírodou. Marie rozběhla v Hostětíně celou odnož práce zaměřenou na zpřístupnění přírody a místního přírodního a kulturního dědictví lidem s omezeními pohybu, sluchu, zraku, omezeními v jídle a tak podobně. Chce se vám bosou nohou cáknout do kaluže nebo vylézt na strom a svou vlastní kůží vnímat jeho tvary a živou kůru nebo se chcete bát, že se vám může něco stát? Rozhovor vede Jan Hanák a vy si ho můžete poslechnout ve středu 13. září od 9.00.

Rozálie je mladá pražská zpěvačka a herečka, dcera známého herce, zpěváka a režiséra Ondřeje Havelky. Vedle hudby se věnuje tančení flamenca a působila také v zahraničním cirkusu. Za své první album Korzetiér byla Rozálie nominována na cenu Anděl v kategorii Objev roku. Rozhovor s Rozálií připravil Jannis Moras a na Proglasu si ho můžete poslechnout ve středu 13. září od 19.15.

Oktáva nabídne v pátek 15. září od 16.00 další z živých koncertů. Odehraje se v brněnském studiu Radia Proglas. Mimořádní umělci, japonský flétnista Yoshimi Oshima a cembalista Jaroslav Tůma, přednesou díla Georga Fridricha Händela, Johanna Sebastiana Bacha a Paula Agricola Génina. Koncert moderuje Štěpán Graffe.

Radek Vohlídka z Hradce Králové pracuje jako realitní makléř a současně slouží jako akolyta ve zdejší katedrále. Před několika lety mu učarovalo psaní poezie a do současné doby stačil vydat již dvě sbírky svých básní. První, z roku 2020, má název Cesta k sobě a druhá, z roku 2023, se jmenuje V náručí. Poslechněte si v sobotu 16. září od půl druhé odpoledne pořad Knihovnička, v rámci kterého nás Radek Vohlídka se svými básněmi osobně seznámí.  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář