katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Programové tipy na 2. říjnový týden 2023Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony, program, audioarchiv a další informace naleznete na internetové adrese Radio Proglas .

V aktuálním týdnu vysíláme v přímém přenosu následující bohoslužby:

V pondělí 9. října bohoslužbu slova od 18.00 s jáhnem Janem Špilarem, v úterý 10. října v 18.00 mši svatou z kaple Svatého Ducha v Radiu Proglas za nemocné posluchače, ve čtvrtek 12. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Sněžné v Praze, v pátek 13. října v 18.00 mši svatou z kostela Panny Marie Pomocnice v Brně-Žabovřeskách, v neděli 15. října v 9.00 mši svatou z kostela Všech svatých v Litoměřicích.

Modlitbu růžence nabízíme v pondělí v 17.10, ve středu, v sobotu v 18.10 a v neděli v 18.25, v úterý a ve čtvrtek poté živě od 22:30. V pátek se můžete připojit v 15.10 k modlitbě Křížové cesty. Průvodce modlitbou najdete v programu každou neděli od 18.00.

Pětidílnou sérii Za zrakem vám příští týden nabídne pořad Na stole je téma. Od pondělí do pátku si vždy od 9.00 (a poté v noční repríze od 0.05) můžete poslechnout epizodu zaměřenou na konkrétního člověka, který je buď sám nevidomý, nebo je s nevidomou osobou v úzkém spojení. Jaké to je s tímto handicapem vykonávat různá plnohodnotná povolání? Nejen o tom povede se svými hosty debatu Jana Rambousková.

Pořad GenZ se zaměří na Studentský dokumoment o takzvané generaci sněhových vloček. Tak jsou označováni mladí lidé narození mezi lety 1995 a 2010. Například podle Wikipedie trpí zvýšenou citlivostí a zaměřením na sebe sama, vykazují psychickou křehkost a snadno se urážejí. Věří, že na základě své jedinečnosti mají nárok na zvláštní zacházení a mívají problém vyrovnat se s odlišnými názory nebo fakty, které nechtějí slyšet. Je to opravdu tak? V pondělí 9. října od desáté hodiny večerní bude Jan Hanák debatovat s autorkou dokumomentu Barborou Kaufmannovou.

Od roku 1994 působí v Bulharsku čeští salesiáni – ve městě Kazanlak vytvořili centrum pro setkávání mládeže. Ve 40 kilometrů vzdálené Staré Zagoře pracují především s romskými dětmi, a právě pro ně na místě staví nový kostel se vzdělávacím střediskem. Tam působil i Martin Jílek - jeden ze zakladatelů misijního díla a hybatel celého projektu. V zimě ale náhle odešel. K uctění jeho památky vznikl nápad umístit do vznikajícího kostela tři zvony, které by svolávaly romské děti k aktivitám. Na tento projekt byla spuštěna sbírka, která nese název Zvony Martin. Nejen o ní hovořila redaktorka Anna Janošková s tamním fundraiserem Františkem Jelečkem, ředitelem salesiánského střediska Petrem Cvrkalem, a také s bratrem Martina Jílka Václavem Jílkem. Vy si můžete poslechnout tento rozhovor ve čtvrtek 12. října ve 20.15.

Týdeník Oktáva bude věnován připomenutí 400. výročí narození hudebního skladatele Johanna Heinricha Schmelzera, který působil jako kapelník na dvoře císaře Leopolda I. Můžete se těšit na zajímavé informace o jeho životě a díle, ale také na mnoho hudebních ukázek. Pořad pro Radio Proglas připravil hudební vědec Radek Menoušek a vy si ho naladíte v pátek 13. října od 16.00.

Evangelický farář Miloš Vavrečka vydává na podzim roku 2023 vlastním nákladem svoji šestou sbírku básní nazvanou Když pod kůži, tak perem. Na první básnické sbírce Otevřeno, prosím spolupracoval se známým fotografem Jindřichem Štreitem a vydal ji v roce 2009. Svoji novou sbírku nevšedních a oduševnělých básní nám představí sám autor, Miloš Vavrečka, od něhož uslyšíme i dvě ukázkové básně. Poslouchejte pořad Knihovnička, a to v sobotu 14. října od půl druhé odpoledne.

V pořadu Za kostelem zazní v neděli 15. října ve 20.15 rozhovor s Jakubem Strejčkem, o němž před časem napsala do rádia jeho máma Magdaléna: „Můj osmnáctiletý syn, srdcem dobrodruh, se sám vydal 5. července do Lisabonu na Světové dny mládeže. Spal, kde se dalo, jedl, co si obstaral, vystoupal na nejvyšší horu Španělska, potýkal se s vedrem i nedostatkem vody a má spoustu zážitků s lidmi z různých zemí. Potkal tolik „andělů“. Kdyby syn souhlasil a hodil by se vám třeba do nějakého střípku či reportáže, jak lze světové setkání prožít už cestou měsíc předem, můžete se mu prý ozvat.“ A Jan Hanák se rád ozval!  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář