katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Dobrý den,
zajímá mne názor na výklad snů a snáře v dnešní době.
Předem děkuji za odpověď.


Odpověď:
Přiznám se, že na toto téma nemohu dát žádnou určitou odpověď. Ani neexistuje oficiální vyjádření magisterského úřadu církve, takže je to spíše na názoru jednotlivce. Můj osobní postoj je následující:
Osobně zavrhuji snáře typu: "špinavé prádlo ve snu viděti, neštěstí při hře míti." Nezná se mi, že sny byly prorockou vizí, co se mi stane, jakýmsi oknem do budoucnosti. Na druhé straně jsou psychologové přesvědčeni, že sny mohou poskytnout informaci o duševním stavu člověka. Zajímavou knihou z této oblasti je třeba Sny a podsvětí. Vědecké studium snů je poměrně mladá záležitost, tak nemůžeme čekat, že vše bude hned jasné.
A aby v tom byl ještě větší zmatek, pak si můžeme vzpomenout třeba na Josefy ve Starém a Novém zákoně, jimž Bůh skrze sny oznamoval, co se má stát a co mají dělat (a takových postav je tam více). To, že poselství předané ve snu bezezbytku splnili, je jim přičítáno k dobru.
A co my teď, věřit snům či nikoli? Osobně doporučuji odložit snář po prababičce a sáhnout po nějakém solidní vědecké publikaci z psychologie. Alespoň pro mě jsou to spolehlivější informace.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest