katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Nevím, jak se mám zachovat ve vztahu, kde mi přítel hned na začátku řekl, že se teprve hledá, že neví, jestli bude někdy chtít vstoupit do manželství a založit rodinu. Oba jsme věřící, ale já vím už tedˇ, že hledám životního partnera, kdežto můj partner svou cestu nezná.
Jsme spolu teprve krátce, takže na jednu stranu vím, že je brzo takto uvažovat, ale na druhou stranu nevím, jak mám tento vztah rozvíjet a budovat, když má můj přítel takový postoj. Vážím si toho, že je ke mně upřímný a toho, že nám je teď spolu hezky, ale bojím se, že nemáme společnou cestu.


Odpověď:
Prorokovat na začátku vztahu, jakou bude mít budoucnost, je skutečně obtížné. Nicméně problém, který popisujete, je poměrně typický. Dívky jsou vždy podstatně vyzrálejší než stejně staří muži, kteří se opravdu "hledají" dost dlouho. Zatímco žena má před sebou jasný a konkrétní cíl, muži ještě nevědí. S touto psychickou rozdílností moc nenaděláte. Dobu známosti využijte ke vzájemnému poznání, ne k plánování společné budoucnosti. O té člověk může de facto uvažovat až po zasnoubení, až budete rozhodnuti, že se vydáte stejnou cestou. Seznámení nikoho ještě nezavazuje, nemůžete po svém příteli chtít, aby Vám už teď dal odpověď. Rozhodnutí pro manželství musí uzrát, to vyžaduje určitou dobu - nelze si je vynutit ani uspěchat. To by pak člověk splakal nad výdělkem. O tom, zda má smysl "rozvíjet a budovat vztah", uvažujte až poté, co se ani za několik let nerozhodnost vašeho přítele nezmění. Teď se toho nebojte.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest