katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Snatek v kostele mezi nekatolikem a katolickou je mozny pouze s podminkou, ze katolicka strana udela vse pro to, aby deti byly pokrtnene a vychovany v katolicke vire?? Tento slib je pisemny nebo staci ustne? A pokud katolicka strana tento slib dat nechce (s partnerem se domluvili,ze krest a viru nechaji na rozhodnuti deti, deti budou videt jak matka chodi do kostela a budou vedet o Bohu,ale nebudou nuceni do kostela chodit--->zrejme bez donuceni do kostela chodit sami nebudou...) je mozne svatbu i tak uskutecnit?


Odpověď:
Jestliže jeden z partnerů není katolík, pak je to překážka k uzavření platného manželství. Od této překážky může udělit výjimku (dispenz) pouze diecézní biskup. Tato výjimka je udělena na základě písemného slibu katolického partnera, že bude dál praktikovat víru a že své děti ve víře vychová. Text prohlášení katolické strany je následující:
„Prohlašuji, že se ve svém zamýšleném manželství budu snažit zachovat a rozvíjet svou víru a žít podle ní. Slibuji, že učiním vše, co budu moci, aby všechny děti zrozené z tohoto manželství byly pokřtěny a vychovány v katolické církvi.“ Nekatolická strana stvrzuje svým podpisem, že bere na vědomí závazek svého katolického partnera.
Pokud není katolická strana odchotna tento slib dát, neudělí diecézní biskup dispenz a sňatek není možný. Manželství a rodina totiž není pouze záležitostí zainteresované dvojice, ale celé církve.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest