katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Chci se zeptat, proč se církev nechce zviditelnit v televizi Nova? Já si myslím, že se jedná o nejsledovanější televizi u nás, a že by zde mohla církev vykonávat misijní činnost a hlásat evangelium, které lidé tolik potřebují. Nebo snad církev u nás nemá o hlásání evangelia zájem?


Odpověď:
Především myslím, že zde není nějaké striktní "ne". Je přesto faktem, že se církve na Nově téměř neobjevují. Proč?

Jednak asi z toho důvodu, že Nova je komerční televize a tak výběr pořadů přísně podléhá sledovanosti a popularitě. Jde zde především o peníze. Protože křesťanské pořady oslovují spíš menšinu obyvatelstva, nemůže být takový pořad pro vedení Novy moc zajímavý. Snad se jen dá říci, že křesťanství se sem tam může na Nově objevit díky nějakému dobrému filmu, který neprvoplánově představuje křesťanské postoje.

Další důvod pochází asi ze strany církví samotných. Je to otázkou postoje. Jestliže je na Nově mnohem více vulgarity, zlehčování hodnot, místo zpravodajství se vysílá politická zábava (TN, Sedmička, Kotel), dlouholetý bývalý ředitel je soudně stíhaným senátorem a v souvislosti s jeho podnikáním platíme ze svých daní miliardové částky americkým věřitelům ..., tak jestliže je to takhle, pak se nedivím, že mnozí rozumní lidé, nejen křesťané, ale prostě někteří politici, hudebníci, herci ... řeknou prostě: nemáme zájem.

Misijní činnost na Nově? Pochybuji. Takový vysílací formát jako je misie se do nováckého záměru prostě nevejde.

Myslím, že církve mají zájem o hlásání evangelia. Církve se objevují na veřejnoprávních médiích a i tam nemají ve vysílacích časech "na růžích ustláno". Také v tištěných médiích se vyjadřují křesťané a takto nabízejí křesťanské postoje. Nicméně média nejsou jediným způsobem, jak misijně působit. Myslím si, že nejsmysluplnější cesta, jak se dělit o bohatství ve vlastní víře, vede přes osobní vztahy k přátelům, kamarádům, spolupracovníkům. Někde jsem se dočetl, že většina konvertitů se pro křesťanství rozhodlo právě takto: přes přátelství, přes hovory v obývácích u kafe, na vysokoškolských kolejích, na pracovištích...


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest