katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Co se deje po smrti s dusemi nevericich a nepokrtenych lidi, kteri vsak za sveho zivota na zemi zili dobry zivot? Muj snoubenec je dobry clovek, jenze pokrteny neni a viru v Boha take odmita. Ja ho velmi miluji, preji si za kazdou cenu jeho spasu. A Buh ho prece miluje jeste mnohem vice nez ja. Jeslize je krest nutnou podminkou spasy, co se s nim a s ostatnimi nepokrtenymi stane po smrti? Buh je prece milosrdny...


Odpověď:
Pokud čekáte přesnou a vyčerpávající odpověď, tak Vás zřejmě zklamu. Ježíš zaslíbil těm, kdo uvěří a přijmou křest spásu, v opačném případě... (srv: Mk 16,16: "Kdo uvěří a přijme křest, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.") Člověk může pouze doufat v Boží milosrdenství, protože Jeho vůle je, aby všichni lidé byli spaseni, a všemohoucí Bůh má jistě prostředky, jak spasit každého člověka. Jedinou překážkou pro spásu je svobodné a definitivní lidské odmítnutí, které Bůh respektuje. Spása totiž spočívá v naplnění Bohem, pokud jej člověk svobodně a vědomě odmítne, sám se odsuzuje.
Protože Kristus sám mluví o křtu jako o nutnosti pro spásu, vědomé a definitivní odmítnutí křtu může být právě takovým odmítnutím spásy. Nicméně člověk má možnost rozhodovat se až do smrti; v podstatě každé významné rozhodnutí je "generálkou na smrt". Bůh člověka po smrti neodsuzuje, ale člověk si sám během svého života svobodně volí věčnost - s Bohem nebo bez něj = šťastný nebo nešťastný.
Z evangelia víme, že zaručená cesta ke spáse je víra a křest, o ostatních možnostech můžeme (snad) jen doufat. Pokud člověk žije správně podle svědomí a nikdy neslyšel nezkreslené evangelium, může věřit v možnost jeho spásy.
Protože dokud člověk žije, není ještě nic ztraceno, máte úžasné možnosti otevřít svému snoubenci cestu k víře: nenásilným vedením ke křesťanským hodnotám, které jsou naprosto přirozené a pro člověka žádoucí. Modlitbou a obětí za něj zmůžete velmi hodně. Ať Vám dá Pán hodně vytrvalosti...


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest