katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Dobrý den, před časem jsem v knize Hovory od Bakerova jezera nalezl kapitolu o tzv. Biblickém kódu, o informomacích zakódovaných v textu Starého zákona nalezených díky počítačové analýze. Prý to před časem vzbudilo rozruch zejména v USA. U nás jsem však o tom neslyšel vůbec nic. Nakolik byly tyto informace seriózní? Existuje opravdu něco jako Kód skrytý uvnitř SZ? Děkuji za opdověď.


Odpověď:
Ne; ale není lehčí způsob, jak vodit druhé za nos - než zkombinovat Bibli s počítačovým programem. Kdo tomu rozumí; a kdo by tomu neuvěřil?

Ovšem nepodsouvám nikomu zlý úmysl, spíš zbožnou naivitu. Podstatou je shoda při statistickém generování písmen, která vytvoří smysluplný shluk.

Abych vysvětlil problematiku i ostatním čtenářům: v plynulém textu se označí x-tá písmena, která tvoří „šifrované“ slovo (jeho znění lze zadat k vyhledání v počítačovém programu). Vznikne tak řádek například o 6 – 6.000 písmenech: svisle je ono vyhledávané slovo a vodorovně se dotýká slov základního textu. Nyní se z desítek původních slov vybere nejzajímavější, a ejhle: Bible nám dala odpověď.

Proto jakýkoliv kabalistický Tóra-kód odmítám pro „pokoušení“ Boha a náhodu, jelikož takové spiritistické odpovědi nalezneme ve všech dostatečně dlouhých knihách a v Písmu by byly i odporující si věci. Písmo svaté neobsahuje utajené poznání pro nějaké vyvolence. Je to jasně vyslovené Boží slovo.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest