katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Při pohledu na noční letní oblohu se člověku sama vnucuje otázka - Je tam "nahoře" život? Vždyť z naší galaxie jsme poznali pouze jedno procento. A co hvězdokupy nad galaktickou rovinou obsahující mnohem starší hvězdy a planety než je země? A co teprve galexie jiné, soustavy galaxií, soustavy soustav :-) ... Už se blížím k odlehčené vpravdě letní otázce... Tak např. taková spirální galaxie M 104 se od nás vzdaluje rychlostí 1050km za s -1. Některé jiné 50 000 km/s a další objekty dokonce dosahují 90% rychlosti světla. OTÁZKA: Má církev v úmyslu v těchto soustavách světů zvěstovat evangelium? A vztahuje se Kristova oběť a učitelský nárok církve na tyto světy? (viz výraz „vykoupený vesmír“ v liturgii) Mě to přijde úsměvně-nesmyslné, ale při současném absolutním nároku církve být tou jedinnou pravou (Dominus Iesus) jsem nucen se takto odlehčeně provokativně poptat... Děkuji za odpověď. Postačí např. „Jsi osel apod.“ :-))


Odpověď:
Ačkoli mi autor otázky sám navrhuje variantu odpovědi, přesto si ji dovolím nevyužít a pokusím se na "letní odlehčenou otázku" dát letní odlehčenou odpověď:
Ano, Radio Vatikán vysílá své zpravodajství i v Alfa-kódu a Světový kongres křesťanských vyznání připravuje ve spolupráci s NASA projekt globální vesmírné evangelizace...
PS: podle informací, které unikly z tajného vatikánského archívu, průzkumné družice, vypuštěné za posledních 20 let, obsahovaly vysílač s kódem Bible a odvysílán byl i text "Dominus Iesus". V případě existence mimozemské civilizace bude budoucím "návštěvníkům" jasné, která z pozemských církví je pravá...

********
Evangelizace (Mk 28, 19-20) se chápe jako zvěstování všem národů, pokud se v budoucnosti setkáme i s jinými civilizacemi, pak také oni jsou součástí světa a i na ně se bude vztahovat poselství o spáse. Vykoupení se týká celého vesmíru - čili všeho stvořeného!
PS 2: doufám, že správně chápete první část odpovědi jako vtip ;-))


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest