katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Můžete mi, prosím, sdělit, nakolik je důvěryhodný „nadační fond dětí matky Terezy“? Než někam něco pošlu, rád bych měl více informací.


Odpověď:
Arcibiskupství pražské vydalo prohlášení, ve kterém před „Nadačním fondem dětí Matky Terezy“ varuje jakožto před nedůvěryhodným vzhledem k řadě nesrovnalostí v řízení, správě a působení tohoto fondu – pražský arcibiskup „Nadační fond dětí Matky Terezy nepovažuje za důvěryhodnou instituci. Arcibiskupství pražské proto varuje věřící před podporou tohoto fondu.“
Celé vyjádření s odůvodněním je k dispozici na stránkách Pražského arcibiskupství.
Další informace poskytuje Katolický týdeník. V článku věnovaném této sporné iniciativě vysvětluje P. Prokop Brož, že „Matka Tereza nikdy nevyužívala svého jména a popularity k tomu, aby žádala peníze na své nebo jiné podniky“.
Ačkoli zmíněný fond na svých internetových stránkách přiznává, že „není podporován ani jinak spojen s Misionářkami Lásky v Kalkatě“, je zřejmé, že využití jména blahoslavené Matky Terezy zavdává příčinu k tomu, aby jej lidé s kongregací bl. Matky Terezy mylně spojovali, což je přinejmenším velmi sporné. Z těchto důvodů rozhodně nelze „Nadační fond dětí Matky Terezy“ pokládat za důvěryhodný.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest