katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Prosím o radu, kde by se dal sehnat nějaký kající oblek (ve stylu středověku). Aby byl drsný, pichlavý, prostě takový, jak ho nosili světci. Dá se někde sehnat nebo aspoň látka? To není legrace, chtěl bych ho doopravdy získat. Pomůžete?


Odpověď:
Rada je velmi snadná: kupte si půl metráku brambor v jutovém pytli, brambory rozdejte chudým a bezdomovcům (těm už nejlépe uvařené), do pytle udělejte otvor na hlavu a ruce, v pase jej můžete přetáhnout provazem a dílo je hotovo. Prát jej nemusíte. V případě, že máte větší postavu, kupte pytle dva. Budete mít dvojnásobný dobrý skutek a zbude i "na záložku"... :-)
Ale teď vážně: asi nejvíce tomu bude odpovídat juta (dá se případně sehnat v potřebách pro kutily). Módní střih zpracujte podle fantazie. Můžete se nechat inspirovat oděvy řeholníků, ačkoli materiál jejich hábitů už dnes moc neodpovídá původní myšlence levného kajícího oděvu. Smyslem oděvu kajícníků a řeholníků totiž bylo vyjádřit obrácení srdce (smýšlení), proto odkládali pohodlné šaty a oblékali to nejjednodušší a nejlevnější. Hrubá látka měla samozřejmě za následek i nepohodlí.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest