katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Tento dotaz (nebo spíše návrh) není nijak zameren proti P. Šikulovi (naopak, jeho odpovidí si hluboce vážím), ale nemohl by na otázky odpovídat také jiný knez ?
Já vím, že kneží jsou velmi zaneprázdnení ale sám pan Šikula ríká že aktivita na vstupu je mnohonásobne vyšší než na výstupu a tímto by se mu snad trochu ulevilo a dotazy by byly zodpovídány rychleji :))


Odpověď:
U této otázky uděláme výjimku a poprvé nebude odpovídat P. Petr Šikula.
Popravdě řečeno, máte pravdu, více kněží odpoví na více otázek. Ve druhé části otázky jste si ale již částečně odpověděl.
Problém samozřejmě je takové kněze najít. Při velkém vytížení kněží v pastoraci by tato aktivita byla nečím "hodně navíc". Nechci tím samozřejmě říci, že by kněžím chyběla aktivita, ale zapojit se aktivně do odpovídání znamená vzít na sebe další břemeno.
Odpovídání na dotazy v sobě skrývá velmi mnoho práce. Jelikož každý kněz nemůže být expertem na vše a není také chodící encyklopedie, je nutné, aby byl v kontaktu s literaturou, aby měl velmi dobrý přehled, aby ovládal jazyky, aby mohl některé záludnosti zkonzultovat s jiným knězem (který má v dané oblasti více zkušeností), aby si také "rozuměl" s počítačem, aby neměl problém s připojením na Internet, aby ... aby ...
Proto si opravdu vážím naší spolupráce s P. Šikulou, který se úlohy odpovídat a zdolávat všechna "aby" zhostil s odvahou a nadšením. Ostatně nejvíce to vystihuje jeho příjmení :-)
Nemůžeme rozhodně nic do budoucna slibovat, ale uděláme vše pro to, aby zde byl někdo, kdo na vaše dotazy bude odpovídat.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest