katolík seznamka inzerce gyn. poradna pohlednice

Odeslání otázky/odkazu na e-mail

Od koho (e-mail)
Komu (e-mail)
Poslat:
Váš komentář:
 Povinné údaje jsou označeny tučně

 Otázka:
Je homosexualita léčitelná? A když ne kde nájít v katolické církvi společenství mladých lidí,které by nepraktikujícího homosexuála přijali.Uznávám oprávněnost celibátu,ale nechci být celý život bez přátel!


Odpověď:
Otázka na léčitelnost homosexuality přesahuje mé kompetence, proto Vám ji nemohu zodpovědět. Je to spíše otázka pro sexuologa. V literatuře se uvádí, že procento lidí, kteří přošli úspěšnou terapií, je dosti nízké. Vyžaduje totiž velmi silnou motivaci a značné úsilí terapeuta i pacienta. I tak jsou výsledky léčby pozitivní jen u málo pacientů. Proto je většina homosexuálů nucena se svou orientaci přijmout. Na okolí se ovšem požaduje, aby je bralo jako plnohonotné jedince a pomohlo jim k vybudování zdravého sebevědomí a k integraci do společnosti. Každý člověk má před Bohem, a tím i před druhými, svou důstojnost.
Co se týče přijetí do společenství mladých lidí, nevidím v tom žádný problém. Alespoň jsem se ve svém okolí mezi mladými křesťany nesetkal se zásadně odmítavým postojem. To samozřejmě mluvím za místní poměry našeho společenství mládeže. Jak je to jinde, to netuším. Závisí to totiž výhradně na osobní zralosti zúčastněných, nikoli na rozhodnutí nějaké autority.
Proto se nebojte, určitě přátele najdete.


  

  

   Rádio Proglas

   Víra na Internetu

   Pastorace.cz

   Krestanstvi.cz

   Pastorační středisko brněnské diecéze

   Informační kontaktní centrum

   Česká sekce Vatikánského rozhlasu

   SIGNALY.CZ: Nástěnka akcí, chat, stránky pro mládež

   IN! - Dívčí svět

   On-line breviář

   Druhý ročník křesťanského festivalu Kefasfest